Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy diák egy időben járhat...

Egy diák egy időben járhat több karra is?

Figyelt kérdés
Pl: egy villamosmérnökire, és mellé egy informatikusra ( levelezőn)

#egyetem #oktatás #idő #diák #több kar #több karra egyszerre .
2017. jún. 27. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az már más kérdés, hogy bírja-e vagy nem. Azért egy komoly szak mellé ritkán szoktak egy másik komoly szakot betenni.

A villamosmérnök eléggé durva, mellé az informatikus(ami ha nem gazdasági infós), akkor szintén elég nehéz tud lenni. (Programtervező, mérnökinformatikus)

2017. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, természetesen lehet párhuzamosan több szakon, több karon, de akár több két különböző intézményben is tanulni. Akár nappalis is lehet mindkét képzés, ha össze lehet egyeztetni az órarendeket.


Azt vedd számításba, azon kívül, amit az első ír, hogy egy félévben nem tudnak felvenni két helyre, szóval az egyiket mindenképp később kell kezdened.

2017. jún. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szóval a másodikat féléves csúszással (az előzőhöz képest) tudom kezdeni ?
2017. jún. 27. 21:58
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm! Ment a zöld kéz mindenkinek !
2017. jún. 27. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kettőnek így pont nem lenne értelme. Vedd figyelembe, hogy az infó a villany részterülete, villanyon is tanulsz bőven elég sok infós dolgot, ha meg az érdekel akkor elmész olyan irányba szakirányon.
2017. jún. 28. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben az egyik képzés indul keresztfélévesen (azaz februárban), akkor igen, fél évvel az első szak után tudod elkezdeni a másodikat. Ha nem indul, csak ősszel, akkor egy éves késéssel. De egyébként akiket én ismerek, és több szakon tanulnak vagy tanultak, azok eleve belekalkulálták, hogy valamelyik képzésükön biztosan csúsznak, nem tudják időben elvégezni, és így is lett. Nem biztos, hogy minden félévben össze tudod egyeztetni az összes teendőt.


És ahogy előttem is írták többen, gondold át, hogy ezt a két szakot valóban érdemes-e együtt elvégezni, mit nyersz vele, mit akarsz kezdeni vele.

2017. jún. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!