Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Utóvizsga? Lehet valamit tenni?

Utóvizsga? Lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

A helyzet az , hogy az egyik tárgyból annyira gyorsan beteltek az időpontok, hogy csak 30.ára (mára) tudtam felvenni. Sajnos belehúztam egy olyan tételbe, amit nem tudtam, így nem sikerült a vizsgát teljesíteni.

A tanárok pedig közölték h 20 helynél többet nem hirdetnek UV időszakra, amit természetesen még pár nappal előbb megnyitottak, így betelt és esélyem sem volt rá, hogy felvegyem.

Nekem első alkalmam volt, de sokan 3/3 aznak a tárgyból és még azokon sem könyörülnek.

Ilyenkor van még valami, amit lehet tenni, vagy engedjem el?



2017. jún. 30. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Kötelességük 3 alkalmat biztosítani, ha máshogy nem megy, beszélj a dékánnal.
2017. jún. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért nem "kötelességük" 3 helyet biztosítani hallgatónként, főleg nem, ha valaki az utolsó pillanatra hagyja az első alkalmat - jó, ez a kérdezőnek most így sikerült, de ebben benne van a kockázat, hogy nem tud élni az összes vizsgalehetőségével. (Gondold el, adott tárgyból pl. mindenki az utolsó héten akarna menni, és a bukottak még 2 UV lehetőséget akarnának.)

Kérdező, nézd meg a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot! Nálunk másfélszer annyi helyet kell meghirdetni, mint ahány hallgató van, és ezt egyenletesen elosztva kell biztosítaniuk. (Más kérdés, hogy többnyire ebben jó fejek, és elég alkalmazkodóak.)

Szóval első körben érdemes megnézni, elég helyet hirdettek-e meg a rendes vizsgaidőszakban, mert ezzel pl. lehetne érvelni.

Ha más nincs, méltányossági kérelmet kell beadni (csak meg kell gondolni, érdemes-e, mert ugye ezt egyszer lehet kérni, szóval ha nem csúszótárgy, akkor kár elpazarolni)

2017. jún. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nálunk is 150% kell, de sajnos nem tudom visszanézni mennyi hely volt hirdetve, mert nem tudom kezelni a neptunt :(

2017. júl. 1. 17:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!