Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Biológia szakos/Természettudom...

Biológia szakos/Természettudományos egyetemek, rendszere?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Még csak most megyek 11.-be, de szeretném tudni hogy működnek az egyetemi beiratkozások, felvételek és, az az utáni történések.(Személyes történetek)


Biológiát szeretnék a későbbiekben tanulni, mert orvos szeretnék lenni. Olvastam, hogy van biológia alapszint, az konkrétan mit jelent? És utána lehet mesterképzésre menni. Az alapszinttel mire lehet menni? Azzal későbbi tanulmányok során lehet orvosnak menni? Vagy azután kell elvégezni a mesterfokot? Hogy működik?


Tudna nekem valaki belátást nyújtani az egyetemi rendszerről? Milyen procedúrákon mentetek keresztül?

Tehát lénygében egy biosz szakos egyetem felépítéséről érdeklődnék.


Köszönöm :)



2017. jún. 30. 23:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Természettudományi*
2017. jún. 30. 23:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A felvit ajánlom, ott mindent megtalálsz. Ha írsz, akkor küldök linkeket.
2017. júl. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, nem Amerikában vagyunk.


Van külön orvosi egyetem, ha orvos akarsz lenni, akkor arra kell jelentkezned. Nem kell előtte biológia alapszakot elvégezni, semmi értelme nem lenne ennek.

Magyarországon 4 helyen van orvostudományi egyetem: Budapesten, Szegeden, Debrecenben és Pécsett.

A követelményrendszerbe beletartozik az, hogy két emelt szintű érettségit kell tenned, egyet kötelezően biológiából, illetve még egyet választhatóan kémiából vagy fizikából. Ajánlatos őket 80% felettire megírni, mert elég magas a ponthatár.

Az orvosi egyébként osztatlan mesterképzés.

A már említett felvi.hu-n pedig minden kérdésedre megtalálod a választ.

2017. júl. 1. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Irany a felvi.hu. Nagyon naiv kerdeseket tettel fel, de nyugi, hamar ki fogsz muvelodni. :) A masodik hasznosakat mondott, nem ismetlem, csak egy jo tanacsot mondanek: tanuld meg okosan, celtudatosan hasznalni az internetet, ne az legyen az elso dolgod, hogy kerdest irsz ki, foleg olyan temaban, ahol a megoldas a google elso oldalan van. Orvoskent is szukseged lesz majd erre a kepessegre, hogy az informaciotengerbol kiszurd a hasznosat. Gyakorold az onallo kutatast, mert ez nem csak orvoskent, hanem egyetemistakent es egyszeru civilket is a mai korban eletbevagoan fontos.
2017. júl. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh, hát ahogy a többiek is írták, nem kis zavar van, de sebaj. :) Minden kérdésre válaszoltak már kábé, annyit tennék még hozzá, hogy az "alapszint" Bsc diplomát jelent, ez az elvégzett alapkézés, amire ráépülő mesterképzésre lehet jelentkezni. Az orvosi ezzel szemben osztatlan képzés, tehát az alapképzés kb 6-7 féléves időtartamával ellentétben a 12 féléves, viszont komplex diplomát kapsz, nem kell mesterképzésre továbbmenned, hanem pHD vagy rezidensképzésre jelentkezhetsz.

Még fontos dolog, hogy "biosz szakos egyetemek" nincsenek, sok hatalmas egyetem van, ami akár többszáz képzést is indít, ebből a biológia egy szak, általában a természettudományos karon van, majdnem minden nagyobb egyetemen megtalálható. Az általános orvosi egy osztatlan szak, ami a négy képzést indító egyetemen az általános orvostudományi karon található.


Egyébként én éppen a felvételi procedúrán megyek keresztül, megírtam az emelteket, feltöltöttem a felvire a bizonyítványaimat, és várom, hogy bekerülök-e vagy sem.

2017. júl. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Most már így tisztábban látom a dolgokat, mint azelőtt. Tudom a suliban is biztos 12.-be, vagy akár már 11.-be magyarázgatni fogják, de engem ez így most érdekel :)
2017. júl. 1. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!