Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek hogyan sikerült a mai...

Nektek hogyan sikerült a mai (július 1. szombat) Origó nyelvvizsga? Milyennek találtátok a feladatokat?

Figyelt kérdés

Legjobban a német B2 érdekel.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 1. 22:26
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
Én angol B2-ből voltam, most első alkalommal, de én viszonylag könnyűnek találtam a feladatokat. A szövegértésbe volt egy-két szó, amit nem találtam a szótárban, de úgy érzem összességében jól sikerült.
2017. júl. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Én német B2-n voltam, holnap megyek szóbelizni.

Ez volt az első nyelvvizsgám szóval izgultam.

Az olvasott szövegértésnél a táncoló orosz medvéket még megértettem, elfogadtam, de a véleménykifejtésnél (UNESCO analfabéták) kicsit megszeppentem, és megijedtem, hogy én ide most mit fogok írni. Szóval először megcsináltam a fordítást (ami kb. 10 perc se volt, mert elég egyszerű szöveg volt számomra)

Aztán tértem vissza a véleménykifejtésre.

Illetve még a lyukasszövegtől is félek, mert abban a feladatban konkrétan minden második szót szótáraznom kellett, annyira nem értettem a szöveget. Szóval annak a fele tippmix


Neked hogy sikerült? :)

2017. júl. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
Én is 1-én voltam német B2 írásbelin.A levéltéma elég gáz volt, írtam róla egy oldalt, majd meglátjuk. A véleménykifejtés témája se volt egyszerű, fél oldalt írtam róla. Még nem voltam origón, kiváncsi vagyok hogyan pontozzák a leveleket, de remélem adnák rá 50 %-ot. A kiegészítős feladat brutál nehéz volt. A medvés nagyfeladat hozható volt, kérdés, hogy hogyan pontozzák. Viszonylag könnyen meg lehetett válaszolni, csak azt nem tudni, hogy ők is arra gondoltak-e. pl. a park bemutatásánál nem igazán volt sokminden hozz, ugyanígy ahhoz se, hogy miért nem engedhetők vissza a szabadba a medvék. A fordítás meglepően könnyű volt, de majd a pontok megmutatják.
2017. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

2. vagyok

A kiegészítős feladaton múlik szerintem hogy bukom-e az egészet vagy nem.

A medvéssel viszont nem értek egyet, mert le volt írva hogy hány négyzetméter területű az egész, saját kifutójuk van erdővel stbvel

Az a kérdés meg hogy miért nem engedhetők vissza a fogságban felnőtt medvék a szabadba ha jól emlékszem 2 vagy 3 pontos volt

És én azt írtam (mert ez volt a szövegben): mert életképtelenek, ugyanis nem tanította meg őket senki arra

2017. júl. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
3. a 2-hoz: szerinted az íráskészség feladatait hogyan értékelik? Ha mennyiségileg megvan és minden irányítási szempontra írtál legalább egy gondolatot, akkor meglehet az 50 % ebből?
2017. júl. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha mennyiségileg megvan, és a témával kapcsolatosan írtál, és nyelvtanilag is helyesen, akkor szerintem meglesz. :)
2017. júl. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
Kösz a biztatást. Szóbelizni is voltál? Én a szóbelire most kezdek készülni. De a vizsgaszabályzatban a témákról nincs szó. Te miből készültél/készülsz rá?
2017. júl. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Huh, hát én a szövegértést még úgy ahogy megcsináltam, a levéltémák teljesen rendben voltak, a fordítás kifejezetten könnyű volt, viszont a véleménykifejtésnél kicsit megijedtem, hogy mit fogok én ezzel kezdeni, főleg, hogy még csak 14 vagyok, de hát valamit írtam, majd meglátjuk. A lyukas szöveget szintén nehéznek találtam. Egyébként én tegnap voltam szóbelin. Nektek az hogy sikerült? Milyen képet/szituációt húztatok?:)
2017. júl. 5. 14:37
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is ez volt az első nyelvvizsgám és nagyon nagyon izgultam.
2017. júl. 5. 14:38
 10/25 anonim ***** válasza:
78%

Szóbelin meghúztak mint a sz*rt.

Van egy weboldal (erettsegi.com/nemet) itt van pár kidolgozott téma, ezek alapján tanultam mind a 15 tételre, meg hogy mikre kell kitérnem. A képem: két lány ül egy hajón, háttérben a tenger és olvasnak.

Elkezdtem mondani hogy ez a kép engem az Urlaub témára emlékeztet, és hogy erre a nyárra nekem is van tervem. Elmeséltem hogy megyünk a Balatonra de sokan vagyunk, messze van és 1 kocsi van, ezért fele csapat a kocsival megy, fele vonattal. És a vizsgáztatóm egész szóbelim alatt ezen volt fennakadva, hogy miért nem fordul kétszer a kocsi és akkor mindenki kocisval jöhetne. Mondtam hogy az úgy hosszabb és drágább, de továbbra is ezen volt fennakadva. Itt már éreztem, hogy ez nem lesz meg. Ezekután meséltem volna a külföldi élményeimről, de amint elkezdtem a mondandóm, szólt hogy jöhet a szituáció. Konkrétan 3 mondatot beszélhettem a témáról így.

Szituációm: nagy kerékpárrajongó vagyok, győzzem meg a vizsgáztatót, hogy a kerékpározás jó. Mondtam hogy egészséges mert testmozgás meg akár hétvégi programnak is tökéletes barátokkal bicózni. Erre az volt az ellenérve hogy: "de a városban szennyezett a levegő és beteg leszek". De most basszus, ennyi erővel sétálni se sétálj, mert beteg leszel.. szóval szerintem innentől arrament az egész hogy legyen vége és buktassanak meg.

2-en voltak még rajtam kívül(előre hozott érettségit tettek) az egyiknek ígyis csak 23 pontot adtak az 50-ből, szóval az is bukó.

Szóval.. a szóbelivel kapcsolatban nincsenek jó élményeim, de betudom annak hogy első próbálkozás és a következő jó lesz.

2017. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!