Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy a debreceni Kossuth...

Igaz, hogy a debreceni Kossuth gimiben rákényszerítik a matekot a diákra?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy még humán osztályokban is lenyomják a torkokon a tantárgyat. Ez csupán ,,városi legenda" lenne?

#Debrecen #DE Kossuth Gyakorló Gimnáziuma
2017. júl. 3. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, hogy "rákényszerítik"? Kötelező mindenkinek tanulnia, attól mert humán osztályba mész, még neked is lesz heti 3-4 matekod.
2017. júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként ha már gimi: jobb lesz megbarátkoznod a matekkal, ha ennyire irtózol tőle, akkor egyetemen a keresett szakok 95%-ától eleve búcsúzhatsz.
2017. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a nyers fogalmazásért. Én úgy olvastam, hogy olyannyira hangsúlyos az intézményben a matematika, hogy a többi tantárgy rovására megy.
2017. júl. 3. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Az egy dolog, de rajtad múlik, hogy mennyit foglalkozol vele. Persze ha nem érdekel és nem nagyon foglalozol vele akkor meg kell szokni, hogy a bukás környékén táncolsz majd.
2017. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Nem csak sima gimis osztály van abban a suliban. És ha tetszik, ha nem, a matek érettségi tárgy.
2017. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tud a többi tárgy rovására menni, mert a heti óraszám adott, házit minden suliban kapnál, az anyag mindenhol ugyanaz.

Nem fogja más tantárgyaktól elvenni az idődet.

Ha érted, akkor meg nem lesz vele gondod, sőt szeretni fogod.

Össze sem hasonlítható az általános iskolai matekkal.

Én majdnem kitűnő voltam általánosban, majd a Mechwartba jártam.

Egy arrogáns vénasszony volt a matektanár, Fné V J, remélem, már nem keseríti meg mások életét. Majdnem megbuktam nála... tényleg nem értettem. Szégyen, hiszen azelőtt soha tanulnom sem kellett rá, vágtam a matekot.

Első két év pokol volt.

Harmadikra új tanár kaptunk, érdekes módon minden megváltozott, elkezdtem szeretni a matekot, és ha kitűnő már nem is lettem, de 4-es voltam matekból, és az érettségi is 4-es volt.

Nincs mitől félned, majd kialakul!

2017. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!