Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha túl sok kreditem van, kell...

GaPe kérdése:

Ha túl sok kreditem van, kell e fizetnem?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az ELTE-re járok egyetemre, felsőfokú, költségtérítéses szakképzésre, és olvastam, hogy egy évben minimum 30 kreditet kell teljesíteni, de nekem most lassan összegyűlik a 60 (ez csak az első év). A kérdésem az lenne (a tapasztaltak felé), hogy mennyi plusz kredit után kell fizetni, mert ennek tudatában fogom felvenni a plusz unaloműzésre szolgáló tantárgyakat, ugyanis nem szeretnék azért fizetni, mert túlteljesítem magam. Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. máj. 20. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

BME-s vagyok, de már másodéves :)

a 30 kredit/ év a minimum. Ha az nincs meg, akkor viszontlátás....

ha 60 körül jársz most év végén, akkor jó vagy, az optimális (a tantervet is próbálják így csinálni) a 30 kredit/ félév.

Azt hogy pontosan hány kr. után mennyit fizetsz, azt majd egy ELTE-s megmondja :)

2010. máj. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
60kr egy évre nem sok, mivel 30/fv a szokásos. Amúgy a képzéshez szükséges kreditek + 10% ban szokták megállapítani az ingyen teljesíthetőt, ha államilag finanszírozott helyről van szó. (BSCalapképz 180 + 18)
2010. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
180 kreditet kell teljesítened, és még plusz 18 kreditet használhatsz fel ingyen.
2010. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Aranyapám, egy félévbe 30-at kell megcsinálod, szóval évente 60 kb. Vagy szerinted 3 év alatt hogy jönne össze a 180?
2010. máj. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, most néztem utána és 120 kredit kell nekünk a 2 év alatt.
2010. máj. 20. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!