Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van rá lehetőség, hogy új...

Van rá lehetőség, hogy új érettségi bizonyítványom legyen?

Figyelt kérdés
Néhány tárgy nagyon rosszul sikerült, mert a gimnázium utolsó évében komoly anyagi és nem anyagi (depresszió, szorongás) gondjaim voltak és egyszerűen nem tudtam ennél jobban teljesíteni. Felvettek egyetemre, de nagyon szégyenlem az érettségi jegyeimet. Úgy tudom, hogy ha újra érettségizek néhány tárgyból, akkor csak tanusítványt kapok ezekről. Nincs arra semmilyen mód, hogy új érettségi bizonyítványt kaphassak, amibe már a jobb jegyek szerepelnek (nem tanusítványon)?

2017. júl. 7. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Tanulj, diplomázz le! Sehol sem kérdezik majd milyen lett a matek vagy töri érettségid!
2017. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Most pl. egyetem mellett szeretnék dolgozni és kérték, hogy mutassam be. Persze elsősorban a középfokú végzettség igazolása miatt, de látni fogják a jegyeimet, és lehet, hogy rájönnek, hogy nem is vagyok annyira kompetens, mint amilyennek gondoltak..

Egyébként meg egy rohadt nagy vesztesnek érzem magam, újra akarom csinálni az egészet..Szóval semmiképp sem lehetséges??

2017. júl. 7. 17:26
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem, ez nem lehetséges.
2017. júl. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
mindenkinek csak 1 bizonyítvány jár.
2017. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
Újra érettségizel, majd jelented hogy elvesztetted a régit ezért szeretnél egy új igazolást. Ezután mindig csak azt viszed be, amin nem fog szerepelni a régi rossz.
2017. júl. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha-ha, ahogy azt a Náncsi néni elképzeli! Csak nem gondolod, előttem lévő, hogy az alapján állítanak ki másodlatot, amit az igénylő bevisz?
2017. júl. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nincs ilyen lehetőség. Hidd el, soha senki nem fog semmit nézni belőle a sorszámán kívül.
2017. júl. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ha javítózol, akkor csak egy tanúsítványt kapsz, amin egy tárgy szerepel. Rendes bizonyítványt nem kaphatsz másikat, csak igazolást róla, de a régi eredmények mindenhol ott lesznek.
2017. júl. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%

# Szerintem az a probléma, hogy nem tudtad értelmezni a szöveget.

Amennyiben elveszted, állítanak ki igazolást a bizonyítványodról. Ez már fix dolog.

Emellett odaírtam, hogy először érettségizzen újra. Senki sem beszélt arról, hogy mit visz be, szimplán lekérik a rendszerből. S a rendszerben mi lesz benne?

Hogy xy újraérettségizett és nem a régi jegyei a jobbak hanem az újak, így arról adja az igazolást.

Végül egyértelmű, hogy otthon meg lesz neki az eredeti, azonban azt nem kell már használnia csak az újat, amit kiállítottak neki, amin az ÚJ EREDMÉNYEK fognak szerepelni...

Ennyit a náncsi néniről...

2017. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

#9

Nagyon szép elméleteket adsz elő hasraütéssel, csak nincs köze a jogszabályhoz. Nézz utána, minek alapján állítanak ki másodlatot, és akkor látni fogod, hogy mégiscsak Náncsi néni. Bizony.

2017. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!