Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tippek a gimikezdéshez? Mire...

Tippek a gimikezdéshez? Mire számítsak? Milyen lesz az első nap a gimiben? Hogyan tudnék beilleszkedni már az elején? Mit ajánlotok, első, középső vagy a hátsó padok közül válasszak inkább helyet?

Figyelt kérdés

1,5 hónap múlva kezdem a gimit, és eléggé parázok. Az előző osztályom nagyon jó volt, és kicsit tartok tőle, h nem érzem majd magamat jól az új osztályomban.


Tudnátok tippeket adni az első pár héthez? Milyen füzetek fognak kelleni? Milyen íróeszközöket szerezzek be?


Az osztályomnak a harmadát ismerem előkészítőről. A többiek együtt jártak előkészítőre. /angol-németes osztály/ Velük, h haverkodhatnék össze hamar? Remélem nem klikkesedik kétfelé az osztály ez miatt.

15/l


Várom a tippeket, tanácsokat.

A 10 éves kis beszólogató trollok, pedig pls kíméljenek.



2017. júl. 12. 22:17
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem túlságosan ráparázol erre pedig felesleges. Mindenki bekerül gimnáziumba és eddig még mindenki túlélte. Gondolj arra, hogy más is ezekre a dolgokra gondol mivel mindenki egy új társaságba megy. A füzeteket még hagyd szerintem, majd a tanárok megmondják. De tartalékban lehet egy-egy csíkos-kockás. Szerintem a helyválasztás is az ismerőseidtől függ, oda ülj ahova ők is, de szerintem ne legelőre. A klikkesedést sajnos nem lehet megjósolni, valamilyen módon mindig van. Legyél nyitott, kedves és beszélgess sokat mindenkivel akkor nem lehet semmi gond.
2017. júl. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi :)
2017. júl. 13. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Legyél nyitott, ne ragaszkodj azoknak a társaságához akiket már ismersz. Vedd lazán a dolgot, nem kell izgulni :D Nekem nagyon jó volt a gimibe kerülés, mert általánosba nagyon kitaszítottnak éreztem magam. Ezért féltem én is a Gimitől, hogy az új osztályba se fogok tudni beilleszkedni. De sokkal jobban érzem magam gimibe mint általánosba, hidd el nagyon jó lesz :D
2017. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Természetes, hogy izgulsz, de tényleg nem kell :) Az a lényeg, hogy viselkedj természetesen, add önmagad és legyél nyitott, próbálj ismerkedni és ne csak a saját egy-két ismerősödhöz ragaszkodj, hanem próbálj az "újak" felé is közeledni, ha szimpatikusak. Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy eleinte még mindenki csak azokkal van, akiket ismer, együtt jártak általánosba vagy mondjuk valami közös hobbi kapcsán ismerik egymást stb., tehát eleinte mindig vannak klikkek és csak később "keveredik" az oszály, ahogy egyre jobban megismerik egymást és lesz egy ilyen nagy közösség, ahol mindenki jóban van mindenkivel, majd később aztán újra szétbomlik kisebb csoportokra mert kialakul, hogy ki kivel érzi magát a legjobban, kivel hasonlítanak leginkább stb. Szóval szerintem elég ritka az, amikor egy osztályban mindenki mindenkivel tényleg jóban van, barátok és egyébként nem is tartom őszinte dolognak mert egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy ennyi ember így passzol egymáshozz...tehát szerintem az teljesen normális, egészséges, ha van egy kis klikkesedés.

Egyébként azt majd el fogják mondani az első napon, hogy mi merre van, mi hogyan működik, bemutatkozik az osztályfőnök és néhány tanárt is megismerhettek, akik majd el fogják mondani az igényeiket is. Arra számíts, hogy nagy valószínűséggel lazább lesz mint az általános iskola. Ott még megmondták, hogy milyen méretű, milyen vonalazású füzet kell, milyen írószerek kellenek stb., de én azt tapasztaltam, hogy gimnáziumban ezzel már nem foglalkoznak, az a lényeg, hogy jegyzetelj, tanulj. Egyedül talán arra szoktak kitérni és azt hangsúlyozzák is, hogy tollal célszerű írni, hogy szokjatok hozzá, mert érettségin is a toll a kötelező és csak azt értékelhetik, ami tollal van leírva (egyedül a matekról tudom, hogy ott pl. ábrákat szabad ceruzával készíteni). Egyébként én például nagyon kényes voltam arra, hogy szépek, olvashatóak, rendezettek legyenek a jegyzeteim, viszont az órákon általában gyorsan kellett jegyzetelni, nem mindig tudtam rendesen odafigyelni mindenre, voltak benne áthúzások stb., úgyhogy én A4-es lapokat vittem magammal az órákra vagy egy üres füzetet, amibe jegyzeteltem és otthon átnéztem, kiegészítettem stb., majd bemásoltam a rendes füzetembe, amiből később tanultam. Ez nagyon sok plusz idő volt, sokan hülyének is néztek miatta, de én valamiért csak így tudtam tanulni :)

2017. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


Mindenki párázik gimi előtt, és pont ezért felesleges. Nem valami szörnyetegek közé mész, az osztálytársaid is pont ugyanilyen 14-15 évesek lesznek. Próbálj nyitott lenni és mindig add önmagad. Majd szépen kialakul, hogy ki kivel érzi magát jól. Biztosan lesz olyan, akivel passzoltok és nagyon jó barátok lesztek.

Egyébként szerintem érdemes a felsőbb évesekkel is jóban lenni, ők tudnak egy csomót segíteni, meg kölcsönadni dolgokat, amik nekik már nem kell.

Az első nap valószínűleg a társaság nagy része megilletődve fog ülni és nézelődni, akik már ismerik egymást beszélgetni kezdenek és hozzájuk fog csapódni még néhány ember, bekapcsolódva a beszélgetésbe.

Én azt ajánlom, hogy szerezz be 3-4 kék tollat, néhány színes tollat/tűfilcet (nekem ezek segítenek a jegyzetben), szövegkiemelőt, 1-2 grafitot, meg kb. 6 színes ceruzát. A legtöbb tanárt nem érdekli, hogy mibe írsz, előre vehetsz egy négyzethálós és egy vonalasat, de ha a tanárnak van valami speciális igénye, azt úgyis fogja jelezni. (Én nem szeretem a spirál füzeteket, ezért nem is ajánlom őket, de ha már kipróbáltad és neked bejött, akkor nyugodtan.)

Én mindig a középső padsor középső/első részén szerettem ülni (2-3. pad), mert így nem kell forgolódni a tábla felé (rossz a gerincem) és nem zavar annyira a hátul ülő nagyszájú osztálytársaim folyamatos beszélgetése.

2017. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!