Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Szegedi Tudományegyetem...

A Szegedi Tudományegyetem Általános Orvosi Karának felvételiénél van Állami finanszírozás. A ponthatár 413 körül van idén. Ha elérem az maximális pontot, akkor ingyenes maga az iskola?

Figyelt kérdés

Az igazság, hogy nekem nagy álmom, hogy orvos legyek. Lehet, hogy képes is lennék az egyetemen jól teljesíteni. De a pénztárcánk nem igen enged meg nekünk félévente 1,5 milliót és nem értem én ezt az állami finanszírozás dolgot. Akkor fizetik nekem az egész iskolát?

Van "tartalék tervem" is. De nagyon örülnék neki, ha az orvosi sikerülne nekem.


2017. júl. 26. 07:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az idei ponthatárt még nem lehet tudni, majd este. Lehet 413, de akár 420 is.

Vannak feltételek, emelt szintű érettségi kell biológiából, és mellé emelt fizikából vagy kémiából. Mivel ezzel megvan az összes figyelembe vehető többletpont, ezért a nyelvvizsga, hátrányos helyzet, stb nem jelent semmiféle előnyt.

Ha valakinek a pénztárcája nem engedi a másfél milliót, akkor annyi a dolga, hogy jelentkezik februárban állami ösztöndíjas helyre, eléri a ponthatárt.

Viszont ha bejut, tanulhat keményen, mert átsorolhatják fizetős képzésre...

2017. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az állami finanszírozás a szociális helyzeted függvénye. De később, függ a tanulmányi eredménytől is. Elvehetik, ha rosszul teljesítesz. De az állami sem teljesen ingyenes.

A tankönyvek, jegyzetek darabja 10-20.000.- Ft között van. Kötelező a fehérköpeny, de csak az, amit az egyetem előír.

Kell venni sztetoszkópot, ami 100.000.- Ft fölött van. Ennél olcsóbb nem bír ki 6 évet.

Az egyetem mellett nem lehet munkát vállalni, mert nincs rá idő.

De ha elvégzed, akkor kereshetsz egy kórházat, ahol alkalmaznak rezidensként. A havi nettó jelenleg 100.000.- Ft körül van. Ebből kellene az albérletet, rezsit fizetni és meg is élni. Ezért vállalnak a rezidensek ügyeletet.

2017. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Az állami finanszírozás a szociális helyzeted függvénye.


Dehogyis az, nem mondj már neki ekkora hülyeséget!

Kétféle finanszírozási forma van, állami és költségtérítéses. Akár egyikre, akár mindkettőre lehet jelentkezni, egyszerűen ponthatár függvénye, hogy aztán hova kerül be. Semmi köze a szoc helyzethez.

2017. júl. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2#:


Mióta függ az állami finanszírozás a szociális helyzettől?!!!

Ma rengeteg baromságot olvastam itt a felvételivel/ponthatárral kapcsolatban, de a te hozzászólásod lett aranyérmes...Virtuálisan átveheted a süvegcukrot...

2017. júl. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
4#, ha ez volt a legidiótább, ajánlom, keresgélj még :D Persze kapitális baromság, de maga a kérdés is, "a ponthatár 413 körül van idén", jelenti ki a kérdező, amikor ezt az egész országban jelenleg kb. 30 ember tudja :D Kérdező, tényleg nem szeretnék bunkó lenni, de elég a kérdésedre ránézni, azért ez nem az orvosi szintje, úgy IQ-ban, no offense.
2017. júl. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az utolsónak az őszinteséget! A többieknek meg a segítséget!
2017. júl. 26. 19:19
 7/8 A kérdező kommentje:
De azért az utolsónak. Még nem vagyok orvos. Az előtted lévő összes válaszoló tudta, hogy én mire gondolok, nem kötött bele és gondolom azt is megérezték, hogy én nem vagyok annyira érett, hogy tudjam, hogy mik ezek a ponthatárok. Ha ott tartunk. Ott van a szám mögött a "körül" szócska, ami nem azt jelenti, hogy pont annyi, hanem hogy kábé, lehet kevesebb és több is. Szóval. Hogy is volt ez az IQ-s dolog? :D
2017. júl. 26. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:
93%
Úgy, hogy ha ahhoz nem vagy elég érett, hogy beírd Google-be, hogy ponthatár, akkor nem is leszel az. :D
2017. júl. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!