Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehetne leszoktatni a...

Hogyan lehetne leszoktatni a diákokat az iskolában történő rendetlenkedésről, fegyelmezetlenkedésről?

Figyelt kérdés

2017. júl. 27. 15:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Meg kell őket nevelni. Ez a szülő dolga
2017. júl. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Körmös, tenyeres, hajhúzás, kukoricára térdepeltetés, verés.

Régen ez volt.

A diákok azok ettől még ugyanannyit rendetlenkedtek, de legalább a tanerő levezette ezáltal a benne felgyülemlett feszültséget, és nem üvöltözött annyit, mint egy elmebeteg.

Bezzeg ma...

2017. júl. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%
Sehogy... Gyerekek. Addig jó amíg egy gyerek fegyelmezetlen. Nem robotokról meg katonákról van szó, csak gyerekekről, akármit lehet velük csinálni, úgyis rendetlenek lesznek. Én is borzasztó rendetlen voltam gyerekkoromban, 2-3-as magatartással hoztam az általánost végig, tele igazgatóival, mégis normális felnőtt lett belőlem. Középiskolában is tudtam már viszonylag normálisan viselkedni, semmit nem lehet velük csinálni, majd kinövik. Az mondjuk más kérdés, hogy a tanárokba útközben belerakják az ideget a gyerekek a rendetlenkedéssel, de ez ezzel jár. Aki nem bírja a gyerekeket kezelni az ne legyen tanár. Szerintem... Nincs még ugyan gyerekem, de ha csak egy ujjal is hozzányúlna majd egy tanár az iskolában, biztos bemennék és olyan pofonokat leverdesnék valakinek hogy a fal adja a másikat. A tanár dolga nem az, hogy a gyereket megnevelje, hanem az hogy órát tartson meg házit ellenőrizzen. A nevelés a szülők dolga.
2017. júl. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

jó, de én nem verésre, fegyelmezésre gondoltam, hanem leszoktatásra

tehát valamilyen hathatós módszerrel nem megbüntetni, hanem teljes mértékben elejét venni

pl templomban senkinek sem jut eszéábe, hogy rendetlenkedjen, fegyelmezetlenkedjen, pedig ott is vannak gyerekek

nem felügyel a rendre senki, mégis mindenki rendben csendben van, max egy csecsemő sír fel

ugyanez van temetésen, mindenki tudja, hogy ott csendben kell lenni

ugyanezt el lehetne érni iskolában is, nem?

hiszen az tulajdonképpen a tudás temploma, a tanárok a tudás, a tudományok papjai

2017. júl. 27. 17:38
 5/21 A kérdező kommentje:

de ugyanez van bírósági tárgyalásokon, közjegyző előtt, árverésen, színházban, komolyzenei koncerten: mindenki csendben van és figyel

iskolában is ez volna az ideális és előnyös az összes résztvevőnek, mégsem ez történik, tehát itt valami nagyon el van szúrva...

2017. júl. 27. 17:46
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Némelyik tanárom volt olyan, hogy még csak eszébe sem jutott senkinek rendetlenkedni az óráján, pedig soha nem volt szigorú, nem adott beírást, nem emelte fel a hangját, semmi ilyesmi. De mégis még a legrosszabbak is néma csöndben ültek órán és figyeltek. Így utólag szerintem az lehetett az oka, hogy teljesen máshogy álltak hozzánk ezek a tanárok mint egy átlag tanár. Amikor beszéltek akkor olyan volt, mintha érett felnőttek lennénk, közben meg voltunk vagy 14-15 éves szaros gyerekek. Egy átlag tanárnál meg folyamatosan azt érzi egy gyerek, hogy túlságosan gyerekként kezelik, a tizenéveseknek meg pont az az elképzelésük, hogy ők már felnőttek, és ha nem kezelik őket úgy akkor csakazértis ellenkeznek. Egyszer emlékszem csináltam egy nagyon húzós dolgot egyik ilyen tanáromnál és nem az átlag tanár módszerét alkalmazta (ellenőrző, beírás, igazgatói iroda, stb.), hanem beszélt óra után négyszemközt velem, megkérdezte miért jó ezt csinálni, csalódott mert értelmesebbnek és komolyabbnak gondolt, ilyenek. Hát égett a pofám rendesen. Onnantól kezdve nemhogy gond nem volt velem az ő óráján, de még tepertem is hogy bebizonyítsam, hogy igenis értelmes meg tisztelettudó vagyok. Ha beírt volna egy szaktanárit mint a többi tanár, akkor őszintén megmondva simán leszartam volna, mert annak nincs súlya. Vagyis nem az hogy nincs súlya, hanem sokkal személyesebb volt amit ez a tanár csinált meg jobban el is gondolkoztam azon hogy mit csináltam, mintha csak annyi lett volna, hogy "Hozd ki az ellenőrződ", "Oké viszem", majd otthon aláíratom, szülők nem engednek le a többiekhez egy hétig büntetésből, egy hét múlva meg megy minden ugyanúgy. Azt egy hét múlva elfelejtettem volna, erre a történetre meg mai napig tisztán emlékszek, pedig volt vagy 10 éve. Szóval szerintem ilyesmi lehet a kulcsa a dolognak, legalábbis minket egy páran megfogtak ezzel. Ha egy gyereket értelmes, komoly felnőttként kezelnek, akkor valamilyen szinten úgy is fog viselkedni, viszont ha csak egy idióta gyerekként kezelik aki csak azért jár az iskolába hogy rosszalkodjon meg a tanárokat bosszantsa, akkor azt is fogja csinálni.
2017. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
A templom is jó példa erre, ott sem beírással próbálják elérni azt, hogy rend legyen, vicces is lenne. Az egész beírásosdiból csak azt érzi egy tizenéves gyerek, hogy az óvodában van, ezért ellenkezik. A templomban nincs beírás, mégis rend van, mert ott nem kezelik a gyereket ovisként, viszont érzi, hogy itt illik komolyan viselkedni. Ha úgy lenne a templomban is, hogy belépéskor a gyerek kezébe nyomnák a házirendet meg jól megfenyegetnék őket egy beírással, akkor garantálom, hogy ott sem lenne rend. Kicsit másképp kéne az iskolákban is megközelíteni ezt szerintem.
2017. júl. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
na már alakul a dolog!
2017. júl. 27. 19:28
 9/21 A kérdező kommentje:

ha ezt a problémát sikerülne megoldani, több százezer tanár és pedagógus lélegezhetne fel hazánkban és végezhetné munkáját immár nyugodt körülmények között


ugyanakkor egyetlen kutató vagy kutatócsoport sem dolgozik ezen a problémán, nincsenek ezzel kapcsolatban tudományok eredmények, disszertációk, publikációk


minden, de minden munkahelyen olyan technológiát igyekeznek alkamazni, ami megkönnyíti, hatékonnyá teszi a munkavégzést, kivétel ezalól a közoktatás, az iskola, ott semmiféle ezzel kapcsolatos törekvés nem figyelhető meg, ez nem kelti fel senkinek a figyelmét sem? vagy ez talán már politika?

2017. júl. 27. 23:05
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy politika, csak ugyanúgy működik:

Ugye, ott is mindig az (a párt) tudja legmagabiztosabban, hogy hogyan lehetne megváltani az országot, amelyik éppen nincs hatalmon (szemben az inkompetens, laikus kormánnyal).

Hát a köznevelés és a felsőoktatás összes problémájára is van egy csomó embernek egy rakás megváltó ötlete, csak ők valahogy éppen soha nem tanítanak.

2017. júl. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!