Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE GTK vagy BME VIK gazdasági...

BCE GTK vagy BME VIK gazdaságinformatikus msc éri meg jobban?

Figyelt kérdés
nem tudok dönteni a két intézmény között, melyik miért érné meg jobban? nyilván azt választanám, amelyik színvonalasabb, illetve az elvégzése után jobb tudást adna és könnyebben tudnék elhelyezkedni dolgozni, akár személyes tapasztalatokat is szívesen meghallgatnék :)
2017. júl. 28. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

gazdaságtudományi vagy informatikai érdeklődésed erősebb e

?


ha az első akkor BCE ha második a BME

2017. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

BCE GTK gazdaságinformatikus MSc-re gondoltál, nem?


én egyébként ezt ajánlom, a BCE-t, én is ide jártam (de nem erre a szakra), akik idejártak szerették, és a diploma egyébként értékes, de ez a BME diplomájára is igaz. Ilyen téren mondhatni szinte egyenlően értékes mindkettő. (legalábbis a gazdaságinformatika területén)


Esetleg vedd figyelembe hogy éri meg jobban anyagilag, vagy hogy hol szeretnél te magad inkább lenni.


A BME-n nem tudom, hogy mesterképzésre is igaz-e a szivatás. (hogy félévét, féléveket csússz) Itt nem jellemző. Illetve ha államira mész (és nem tudom mennyi állami féléved van). Összességében biztonságban és stressz nélkül megőrizheted az állami helyed (és időben is jobb esélyekkel feltételezhető a végzés), csak 36 kredit / év legyen meg. :)

2017. júl. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Igen a két intézmény gazdinfó msc-je között vacilálok. Inkább a matekosabb rész érdekelne, ebből kifolyólag inkább a közgáz áll hozzám közelebb, és igen az is fontos szempont lenne, hogy melyiket lenne könnyebb elvégezni (nem lazábban, hanem kevesebb szívással, felesleges nehezítések nélkül). Vagy esetleg jobb lenne egy vidéki egyetemre menni ? Valamiért úgy vagyok vele, hogy jobb lenne a fővárosban tanulni, mert több lehetőségem lenne munkát találni.
2017. júl. 28. 20:14
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
vidékre semmiképp se. a budapesti munkáltatók ezeket konkrétan előnyben részesítik. (érdekes, hogy a BGE-t ilyen téren nem) talán csak azért, mert ott még kissé kiforratlan . Egyébként az elmondottak alapján akkor pedig a BCE lenne ideális, és nincs olyan nagy szivatás, mint a BME-n amiket hallani. Illetve 3 lehetőséged van a vizsaidőszakban egy tárggyal. (Ha optimálisan veszed fel.. nem csak a legutolsó 1-2t). Volt amivel bajom volt, de legrosszabb esetben harmadszorra meglett.
2017. júl. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!