Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kőszegi Jurisich Gimnázium?

Kőszegi Jurisich Gimnázium?

Figyelt kérdés
Szombathelyi lány diák vagyok, nyolcadik osztályba készülök, és szeretnék kéttannyelvű gimiben továbbtanulni. A legtöbb ember, akit kérdeztem, a Jurisichot ajánlotta. Nektek mi a véleményetek róla? Milyenek a tanárok? A többi diák? A kolesz, esetleg?

2017. júl. 29. 11:21
 1/2 anonim válasza:

Szia 16/L.

Én oda járok igaz nem kéttanra hanem biokémre, de sok ismerősöm van onnan. A tanárok szuperek érthetően oktatnak az első év nagyon intenzív mind beleszokás mind pedig az idegen nyelvű tanár megértése és kommunikálás terén. Aki nem tanult angolt eddig ő is nyugodtan jelentkezhet 2 csoportra van bontva. Az iskola társak többsége kedvesek, a tanárok is általában, de persze ez osztály viselkedés függő. A kolesz hát a hely maga jó az étel ami nem mindig jó, de a közelben van 3 bolt 3 pékség szóval senki sem maradhat éhen🤗 kijárás van 2x egy nap vannak úgynevezett silók ami magyarul tanulószoba a koleszosoknak 2. 3. Ig kötelező utána ha 4 feletti az átlagod, akkor van lehetőséged a szobádban tanulni ami valljuk be nyugodtabb. Vannak a koleszosoknak események pl.: kolesz avató, kolesz disco, éjszakai túra, esti sütögetés, ilyenek. Jó a hangulat összességében.☺😄Legyél te is JMG s, és találkozzunk ott!🤗

2017. júl. 30. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!


Negyedéves vagyok a JMG-ben angol kéttannyelvű szakon.

Szerintem elég jó iskola, a diákok és persze a tanárok által elég jó eredményeket tudhatunk magunk mögött.

Az iskola sok programot szervez, vannak külföldi projektek is, jó a közösség.

A tanári kar nagy része már több mint 20 éve tanít, értenek a tanításhoz. :)


A képzésről pár szót:

- 5 éves képzés: 0.év (intenzív nyelvtanulás, heti 18 angol óra) és még 4 év

- anyanyelvi lektor: egy nagyon kedves amerikai hölgy

- 2 csoportra osztják az osztályt az angoltudásnak megfelelően. Vannak kezdők és haladók. A kezdők a legeslegelejéről kezdik a nyelvtanulást és felzárkóznak a haladók mellé.

- angol nyelven tanuljuk a matematikát, (mellette magyarul is) a földrajzot, a kémiát és a célnyelvi civilizációt

- ötödév végén kéttannyelvű érettségit teszünk, ami emelt angol és 2 választott angol nyelvű tantárgyból áll

- 0. év végén van egy kisvizsga az eddig tanultakból



Egyenlőre ennyi jutott eszembe. Ha bármi kérdésed van, nyugodtan fordulhatsz hozzám, kérdezz bátran!


18L

2017. nov. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!