Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Apáthy István kollégiu...

Szegedi Apáthy István kollégiumi felvétel?

Figyelt kérdés
Idén nyáron kijöttem dolgozni Olaszba, és most ugye kaptam az értesítést, hogy felvettek orvosira, és szeretnék az Apáthyba jelentkezni, de sajnos augusztus 20.-ig nem tudok hazamenni, s a kérdésem, hogy ezt el tudom-e intézni interneten keresztül, s hogy mi kell a jelentkezéshez?
2017. júl. 29. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kapsz majd egy neptun kodot, amivel be tudsz lépni a modulo területére. Ki kell töltened egy helyzetfelmérö ürlapot, ehhez végülis össze kell szedned pár papirt (nav jövedelem, lakcimnyilvántartás, stb) majd hozzá kell csatolnod a koli felvételi ürlapot. Pontszám alapján eldöl, hogy felvesznek-e. Utána egy határidöig (kb aug.15) be kell fizetned az elsö kolidijat, és benn is vagy.
2017. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod. Le tudnád írni nekem pontosan milyen papírokat kell összeszednem a kollégiumhoz? és azokat a papírokat fel kell töltenem az internetre, vagy papír formában Szegedre kell eljuttatni?
2017. júl. 29. 20:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt megnyitja-e, rögtön fel kéne ajánlania a letöltést. Rengeteg féle dokumentum kellhet, attol függ rád mi vonatkozik. Elözö évi nav jövedelme az összes családtagnak, lakcimnyilvántartás, elvált szülök esetében igazolás, lakcimkártya fénymásolat, testvér esetén iskolalátogatási, ha betegséged van akkor azt is igazolni kell. Ezeket mind fel kell tölteni a rendszerbe, erre kapsz egy pontszámot, és ezzel tudod megpályázni a kollégiumot és a szociális ösztöndijat. Ha nem nyitja meg a linket, akkor ird be keresöbe, hogy "helyzetfelmérö dokumentumok szte" és ott a második pdf-et töltsd le.:)


[link]

2017. júl. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az Apáthy engem is érdekelne. Mennyire nehéz bekerülni? Van rá esélyem elsőévesként, ha csak egy testvérem van és mindkét szülőm dolgozik (közalkalmazottak mindketten)? Kb. 170 km-re lakom Szegedtől.
2017. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sokban függ, hogy mennyi az egy före juto netto jövedelmetek, erre adják a legtöbb pontot. Neked és a tesodnak volt-e az elmult egy évben keresete. A távolságra elég sok pontot kapsz, kb. 11 körül a 25-böl. Arrol fogalmam sincs, hogy az elsöévesek élveznek-e elönyt vagy hátrányt, de sok sikert, én szerettem ott lakni, csöndes volt, jo helyen és ha felujitott szobát fogtok ki, akkor szép is.:)
2017. júl. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ! Azt nem tudod,mi számít soknak vagy kevésnek az egy főre jutó jövedelemnél? Nálunk 80 ezer körül van, félek, hogy ez túl sok a 28500-hoz képest, amiért a maximális 100 pont adható. (Ahhoz viszont kevés, hogy albérletet tudjunk fizetni belőle.) Van esetleg tapasztalatod, hogy így mennyi az esélyem?
2017. júl. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elég soknak számit, nekem joval kevesebb volt, és még az én pontszámom sem volt magas a többiekéhez képest, a kezdö szociális ösztöndijat kaptam vele. Ettöl függetlenül nem biztos, hogy nehéz bejutni vele a koliba, attol függ, hogy idén hányan akarnak oda jelentkezni. Sajnos pontos adatokat nem tudok neked mondani, mert én nem egyenes ágon jutottam oda be, hanem oktoberben költöztem át, igy én is csak ezt tudom neked javasolni, ha neadj isten nem vesznek fel elsö körben, jelentkezz várolistára, menj be a koliigazgatohoz (én is bementem, és mivel látta, hogy komolyak a szándékaim, a lista közepéröl az elsö helyre rakott, bár lehet azota már nem ö van ott), mert év közben mindig vannak üresedések, csak ezt sokan nem tudják.
2017. júl. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. aug. 2. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!