Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes-e fölvenni a Diákhitel...

Érdemes-e fölvenni a Diákhitel 2-t?

Figyelt kérdés

Levelezőn tanulok, munka mellett. Utolsó évem van hátra, de átkerültem önköltségesre.

Ki tudnám ugyan fizetni a tandíjat, de gondolkodom a diákhitel 2-n, mivel elég alacsony a kamat.

Mindössze 400 ezret kellene fölvennem és 2 év alatt visszafizetném, de nem tudom, nincs-e valami buktató?

Aki már fölvette és törleszti, mit tud mondani?

Van-e értelme, hogy fölvegyem és a meglévő pénzt inkább másra használjam, vagy jobb, ha kifizetem saját pénzből a tandíjat?



2017. aug. 4. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened, hogy mit választasz. Én biztos nem mennék bele abba, hogy még nincs is diplomám, és máris egy hitel törlesztésével kezdem az életem, bár ugye így, hogy dolgozol, azért más a helyzet. Viszont ha úgyis ki tudnád fizetni a tandíjat, akkor minek rá hitelt felvenni?
2017. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam a hitelt, mert más helyre is kellene a pénz, pl. a kocsit javítani vagy gépemet felújítani (ami a munkámhoz is kell). 30 fölött vagyok, nem most "kezdem" az életem. Már túl vagyok egy kifizetett devizahitelen is. :)
2017. aug. 4. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!