Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Alacsony iskolai végzettségű...

Alacsony iskolai végzettségű szülőkért többletpont egyetemre?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy ha a szüleimnek alacsony iskolai végzettségük van (azaz nincs érettségijük) akkor +40 többletpont jár egyetemre. Ez igaz?

S egyébként szakmájuk van csak szüleimnek.


2017. aug. 7. 15:58
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
58%
Alacsony iskolai végzettségű az, akinek legfeljebb alapfokú végzettsége van.
2017. aug. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mármint? Ezt nem igen értem most. Szüleimnek nincs csak 8 általános és 1-1 szakma. Akkor nekem járni fog a 40pont többletpont vagy sem?
2017. aug. 7. 16:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudok ilyenről. Olyat találtam, hogy ha csak és kizárólag 8 általánosuk lenne, de szakmájuk is van... Felvi.hu-n nézz körbe, érdeklődj vagy itt a hátrányos helyzet megállapítását: [link]


Amúgy mi köze a szüleid végzettségének a Te beiskolázásodhoz? Szerintem a 100-ból erre 40 pontot adni nevettséges.

2017. aug. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom én sem, csak hallottam erről.

Köszi a válaszokat! ;)

2017. aug. 7. 16:36
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Persze, meg azért is jar plusz pont mert tüsszögtél egyet. Nem a szuleid felveteliznek hanem te.
2017. aug. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
88%

Melyik részét nem érted?


Legfeljebb- annál nagyobb nem lehet

Alapfokú végzettség- befejezett általános iskola

2017. aug. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Legyél kisebbségi és terhes

Ilyenkor már az se baj ha fiú vagy:D

2017. aug. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Anno ezzel én is élni szerettem volna (egyik szülőmnek érettségije van, másiknak szakma), amit meg is kaptam volna, ha nem múlok el addigra 18 éves. Szóval nagyon húzzon bele az akinek erre van lehetősége, mert 18 év fölött nem jár a plusz pont.
2017. aug. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Május legvégén leszek 18 jövőre, szóval akkor ez még pont belefér vágy akkor ezzel ne is számoljak?
2017. aug. 9. 11:22
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Senkinek nem jár plusz pont erte azért mert alacsonyabb a iskolai végzettsége a szülö(nek)! A többletpontrendszer sem igazolja ezt az állítást!
2017. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!