Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két év után,17 évesen át...

Két év után,17 évesen át tudok menni szakközép iskolából gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Sajnos 7-8.-ba eléggé lesüllyedt a tanulmányi átlagom, előtte kitűnő voltam. Ezért nem gimibe mentem, mert oda pont a 7. évvége és a 8. félév számítana, ami nekem nagyon rossz lett. Több szakma is szóba került, de igazából nem tudtam eldönteni, hogy konkrétan mi érdekel így vegyészettől kezdve, egészségügyön át, a pultosig mindent bejártam, végül az ügyvitelen kötöttem ki. Most jöttem rá, hogy 7.-be mennyire elszúrtam mindent, miért nem tanultam és mentem gimibe. Most 17 évesen most mennék 10.-be, viszont nem szeretném folytatni, hanem szeretnék átmenni gimnáziumba vhogy és tanulni szeretnék, aztán egyetemre menni. Lehetséges ez vhogyan? Ha igen, mit kell tennem?

Köszönöm.



2017. aug. 10. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell feltétlen gimnáziumba menni, csak hogy továbbtanulj. Szakközépből is lehet egyetemre jelentkezni, a lényeg az érettségi eredmények, senki sem nézi, milyen suliból mentél egyetemre.
2017. aug. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszi. Viszont a sulit se szeretem. Azt hallottam, hogy a gimiben jobb a közösség és jobban megmaradnak a barátságok, amik az évek során szövődnek.

Nagyon megbántam, hogy nem tanultam annó. Állatorvosi lett volna a cél, vagy rendészeti. Most meg itt vagyok egy szaros ügyintézős szakközépben egy szar osztályban, barátok nélkül ahelyett, hogy gimiben nem szakmára, hanem a minél több és jobb tudásra összpontosíthatnék, barátokkal együtt.

2017. aug. 10. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
A gimiben nem feltétlen jobb közösség, én gimiben jártam tavalyelőtt végeztem és nem tudtam beilleszkedni. Viszont ha nem szereted az iskoládat, akkor át tudsz jelentkezni, bár sajnos nem tudom milyen feltételek szükségesek ehhez, kell-e különbözeti vizsga pl., ezt az adott iskolánál kell megkérdezni.
2017. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom
2017. aug. 10. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!