Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kell tennem, ha felvettek...

Mit kell tennem, ha felvettek egyetemre, de mégse mennék?

Figyelt kérdés
Felvettek Debrecenbe államira, de kaptam egy álláslehetőséget, így inkább oda mennék. Kell valamit ügyintézni, vagy egyszerűen elég, ha be se iratkozok? Eddig semmit nem végeztem el a beiratkozással kapcsolatban.
2017. aug. 18. 20:44
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ne menj el beiratkozni.
2017. aug. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%
Azért ezt gondold meg jól. Álláslehetőséged még lesz, és egyik állás se jelent még egy évre se garanciát, nemhogy hosszabban. A későbbi boldogulásod szempontjából viszont jól jön egy diploma.
2017. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
elmehetsz két félév passzívra is. Elmész beiratkozni és a beiratkozáson mondod, hogy passzíváltatni szeretnél egyből és kéred a passzav státuszod. Ekkor a felvétel él, van egy éved eldönteni, hogy elkezded-e az egyetemet, miközben semmi kötelezettséged nem keletkezik ez idő alatt.Azt ha nem akarod folytatni, akkor a 3. passzív félévnél automatikusan kiírnak az egyetemről, semmi hátrányod nem lesz belőle.
2017. aug. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
#3 már ha engedi az egyetem. A miénken például nem lehet passzívval kezdeni.
2017. aug. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
A tanulmányi osztályon kérdezd meg, és úgy intézd, hogy ha pár év múlva mégis elkezdenéd az egyetemet, akkor meglegyen rá a lehetőséged. Azt is derítsd ki, hogy mennyi ez a pár év, tehát hogy meddig kell mindenképpen elkezdened, és hogy mi van, ha még akkor sem akarod: újra felvételizned kell majd, ha később mégis mennél, vagy micsoda?
2017. aug. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!