Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » AZ emberek szakválasztás...

AZ emberek szakválasztás előtt miért nem néznek utána, hogy mennyire keresett az adott szak és el lehet e vele helyezkedni?

Figyelt kérdés

Most több olyan ismerősöm is van aki olyan szakon végzett amivel azért nem lehet olyan könnyen elhelyezkedni. És most itt hisztiznek, hogy nem is ezt kellett volna tanulni. (pedig van olyan akinek PHD-ja van belőle)


De mikor választottak akkor miért nem nézték meg, hogy amúgy tudnak e vele munkát találni? Értem én, hogy azt tanul amit szeret, de ha egyetem után nem megy vele semmire, akkor miért is jó? Vagy még azt is megértem, hogy valaki már elvégzett egy szakot dolgozik benne és munka mellett hobbiból önköltségesen elvégzi, mert érdeki.


A másik kedvencem pedig azok akik egyetem alatt se tudták, hogy mit lehet vele kezdeni, de felvételinél választani kellett valamit.


2017. aug. 20. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól lehet keresi programozóként, viszont ha valaki nem szereti csinálni, akkor nem fog vele jól keresni (mert a proginfó diploma nem egyenlő rögtön azzal, hogy jól fogsz keresni, egyetem mellett szorgalomból nagyon sok energiát kell belefektetni, hogy tényleg érjen valamit). De még ha véletlenül kap is munkát, nem akkora fun napi 8-10 órát programozni, úgy, hogy nem is szereti és mindezt évtizedekig.


Szerinted akkor melyik a jobb?


(Programozó csak egy példa volt).

2017. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Mások a szempontjaik. Adnak egy esélyt az álmaiknak, mielőtt teljesen lemondanak róla. És van, akinek sikerül is elhelyezkedni, hiszen a nehezebb nem azt jelenti, hogy lehetetlen! Elvégezni egy szakot magas szinten 5 év. Ennyire nem lehet előre látni, milyen trendek jönnek.


Nem mondom, hogy nincs igazad, sokan vannak olyan helyzetben, amit leírtál. De kivételek is akadnak szép számmal, akik saját lábra állnak, újat teremtenek és nem várják, hogy majd szembejön a megoldás egy állásportálon.

2017. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Márcsak azért sem tudnak utána nézni, mert egy-egy képzés 4-5év, és amikor jelentkezik, akkor lehet, hogy éppen keresett, mire meg végez, addigra telített, mert mindenki más is ezt választotta ki.
2017. aug. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért az nem teljesen igaz, hogy nem lehet tudni, hogy mi lesz 3-5 év múlva. Pl akkora mérnök meg infos hiány van, hogy ha 3 évig túljelentkezés is lenne ezekre a szakokra, akkor is bőven maradna meg állás.


Az előttem szólókhoz még hozzátenném, hogy részben azért is, mert az emberek úgy választanak szakot hogy megnézik hogy miben jók, mely tantárgyakat szeretik, melyek mennek, azokba belehuznak, is mikor 11-12. Osztályban elkezdik nézegetni a szakokat, akkor már nem lehet hirtelen váltogatni. Aki pedig addig nem a matekot és egyéb társait választotta, annak utána már nehéz valtani.


Szerintem a megoldás az lenne, hogy már 9-10. Osztályban elkene érni, hogy nézzenek szakokat a diákok a felvin, és akkor még vagy ideje abba fektetni az energiát, amibe akarják.

2017. aug. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Ha valaki hülye a matekhoz, akkor se fogja jobban érteni, ha tudja azt, hogy az jobban keresettebb. Meg esetleg átbukdácsolhat kettesekkel, de az mit ér?


Inkább menjen el akkor is valami kamu szakra, amit el tud végezni. Sima érettségivel csak a ládapakolás marad.

Akármilyen felsőfokúval már vannak esélyei akár a közigazgatásban, ha más nem jön össze, magasabb bér, stb.

2017. aug. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy mi értelme kamu szakra menni, mikor egy jó szakmával negyed annyi tanulással biztosabb munkahely és sok esetben magasabb fizetés vár.
2017. aug. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Szerinted akkor melyik a jobb? "


A másik lehetőséget fel se hoztad, hogy mi van ha olyat tanul amivel nem olyan könnyű itthon elhelyezkedni.


Oké lehet azt mondani, hogy valaki annyira király benne, de ha vannak 500-an, feltételezem nem mind király lesz. ÉS majd kap 10 munkát.

Ismerek olyat, aki a szakmájában doktorija van, külföldi ösztöndíjon tanult kinti egyetemen, tényleg egy nagyon okos ember a szakján, viszont rájött, hogy nem nagyon lehet elhelyezkedni a területén, illetve nagyon szűkös. Végül az illető az MTA-n kapott munkát közel minimálbérét. De a problémája ezzel, hogy kb ennyivel ki is merült itthon a lehetőség.


Tényleg azt kellene, hogy akkor az ember tanuljon inkább szakmát és végül ha van valami értelmes, akkor hobbiként megcsinálja.

A poén mikor volt 3 ember aki ugyanarra a szakra járt, majd mikor kérdem tőle, hogy oké nem nehéz szak, de mit akartok utána. A válasz: nem tudjuk. Végül elmentek teljesen más területre OKJ-ra.


Az igaz, hogy vannak olyan munkák ahol mindegy milyen diplomád van csak legyen. De akkor már lehet megérné olyat tanulni aminek haszna van.

2017. aug. 20. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!