Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n elfogadják az...

Az ELTE-n elfogadják az eszperantó nyelvből készült nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés

2017. aug. 25. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Ha a diplomához kötött nyelvvizsgára gondolsz, én úgy tudom hogy azt sehol sem fogadják el. Noj fel, és ne a legkönnyebb utat valaszd hanem olyat tanulj aminek akár hasznát is veheted !!
2017. aug. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

"Ha a diplomához kötött nyelvvizsgára gondolsz, én úgy tudom hogy azt sehol sem fogadják el. Noj fel, és ne a legkönnyebb utat valaszd hanem olyat tanulj aminek akár hasznát is veheted !!"


Rosszul tudod. Elfogadják elég sok helyen. Az eszperantónak egyébként igen sok haszna van és sokan használják is. Olcsóbb, egyszerűbb és célravezetőbb, mint bármelyik másik nyelv. 4-6 hónap kell a középszinthez (hiába szólják le, ezt is meg kell tanulni) és rendkívül nagy segítséget nyújt utána az angolhoz. Sok helyen hasonlítanak, csak ez logikus és nem egy nagy katyvasz, mint a természetes módon kialakult nyelvek. Szókincsben is sok hasonlóság van a kettő között, szóval ha valakinek nem megy 0-ról az angol, akkor nagyon érdemes eszperantóval kezdeni. Sikerélménye lesz, mert érteni fogja, látni fogja a menetét egy nyelv elsajátításának, gyakorlata lesz benne, továbbá sok olyan dolgot megtanul, ami más nyelvek esetében is jelen van. Pluszba lesz egy nyelvvizsgád, ami jól jöhet bármihez, akár pályázatoknál is. Arról nem is beszélve, hogy milyen szerteágazó kapcsolati hálózata és sokrétű szolgáltatása van az eszperantó szövetségnek. De végül is igazad van első, ugassuk le azt, amit nem ismerünk és noname módon utasítsunk rendre másokat. Szidjunk le egy olyan embert, akit nem ismerünk, mert megtehetjük. Ez olyan felnőttes dolog. :-)



Kérdező, pontos információt az egyetemen tudsz szerezni, van ahol mindent elfogadnak, van ahol a tanszék előre meghatározza, hogy mit fogad el. Az sem mindegy, hogy BSc vagy MSc, szóval érdeklődj a tanulmányi osztályon.

2017. aug. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik kar ?
2018. máj. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nos ?
2019. máj. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!