Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Radnóti Miklós Kísérleti...

Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium spanyol vagy humán szak? Iskolával kapcsolatos vélemények?

Figyelt kérdés
Idén leszek nyolcadikos, és a szüleimmel már egy ideje dilemmázunk a továbbtanulással kapcsolatban. A humán és a spanyol szak érdekelne. A humánon lehet olaszt tanulni és nem tudok dönteni a spanyol és olasz között. Szerintetek melyik szakra érdemesebb mennem? És milyen szakkörei, programjai vannak az iskolának? Milyenek a tanárok, az osztályok, az iskola hangulata? Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

2017. aug. 30. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Írd be mind a kettőt
2017. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
A második nyelv melyik lenne?
2017. aug. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát, csak az angolt tanulhatom az olasz és spanyol mellett is.
2017. aug. 31. 10:22
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a Radnótiban vagyok végzős, igaz, spec. matekon, de vannak D-ből is ismerőseim.

Alapvetően ha nem tudsz dönteni, akkor az első válaszolónak van igaza, jelöld be mindkettőt.

Egyébként egy osztály lesz a két tagozatból, tehát lesz néhány közös órájuk, és papíron egy osztály két fele, de nem sok időt töltenek együtt, ahogy hallottam. Ha NAGYON érdekel a magyar és a töri (bocs, de a mi töritanárunk totál elvette a kedvem tőle, de ne aggódj, asszem legtöbbször csak matekosokat tanít :/), akkor humán, mert ők azokat tanulják emelt óraszámban, és nyilván abból fognak emelt érettségit tenni. Ezzel persze akkor tudsz számolni, ha már tudod, hogy hová akarsz továbbmenni. Ha határozatlanabb vagy, és nem feltétlen ezek a kedvenc tárgyaid, akkor a spanyolt javaslom. Ők a spanyolon kívül (amit nulláról kezdenek) mindent normál óraszámban tanulnak, ha jól tudom, tehát onnan még sokfelé vihet az utad. 11.-től kitalálhatod, hogy építész akarsz lenni, azt fölveszed a matekot meg a fizikát faktra :D. Oké, meredek példa, de ismerek angolost, aki ezt csinálta. Tehát alapvetően, aki nyelvre megy, az még sokszor határozatlanabb, és később kiderül, hogy elég különböző érdeklődésűek, de semmi gond, erre van a fakultációválasztás, két év alatt szépen föl lehet készülni bármire.

A nyelvekről: nyilván a spanyol tagozaton több spanyolórád lesz, mint humánon olasz. Előbbit nem tudom, talán öt, utóbbi 3, ugyanúgy, mint angolból minden szakon, kivéve az angol tagozatot. Spanyolból több tanár van, őket nem ismerem, az olasztanár elvileg kemény, de nagyon erős tudásod lesz, ha van nyelvérzéked és szorgalmad. Egyébként megsúgom, hogy szépen hangzik, hogy sávos nyelvoktatás, de nem 100%, hogy bekerülsz abba a második idegennyelv-csoportba, amit elsőnek bejelöltél, mert az az angol sávodtól is függ (szept. elsején szintfelmérő alapján beosztanak hat angolcsoport egyikébe), és a németen kívül, amiből két csoportot is indítanak, nem garantált, hogy pont passzol az angol sávodhoz az, amire menni szeretnél. Ugye van még francia, olasz, orosz és spanyol is választható nyelvnek, de ezekből ált. csak egyet indítanak, így csúsztam le én is a franciáról. Egyébként a franciatanár aranyos, de túl lightos, ezért nem is tudnak olyan jól a diákjai. Ezért javaslom, ha igazán szereted a nyelveket, ne ijedj meg, ha azt híresztelik egy tanárról, hogy kemény, mert legalább jól megtanulod nála az adott nyelvet.

Osztályok? Vegyes a kép, a humános osztályokban abszolút lánytöbbség uralkodik, a reálosokban inkább több a fiú. (Mi 6-an vagyunk lányok M-ben)

Van portugál szakkör, egy ideig jártam is, nagyon kedves egyetemista lány tartja, a spanyolosok lazán tanulják spanyol mellé önszorgalomból, ugye, elég hasonló a két nyelv. Van énekkar, kosár, foci, meg ilyenek, meg a lelkes rajztanárunk tart rajzszakkört, van Java programozás egy lelkes óraadótól...

Iskola hangulata: sokan jönnek azzal, hogy jaj, a Radnóti versenyistálló, és megoszlanak ennek a hasznosságáról a vélemények. Nem ítélkezésből, meg lenézésből, de ez igazából inkább csak a bioszra meg a matekra igaz, ez a két osztály hozza a versenyeredmények kb. 70%-át, mert ott tanítanak a kiemelkedően jó reálos tanárok, és egyszerűen ilyen téren több a versenylehetőség is, úgyhogy jól meg is hajtják a diákokat. :) Azonban a D-sek közül is akadnak okos és szorgalmas diákok szép nyelvi, illetve irodalmi versenyeredményekkel.

Ha csak egy kicsit is valami reálos tárgy felé húz a szíved, akkor az adott tagozattal sokkal jobban jársz.

A tanárokról elmondható, hogy komolyan veszik a tanítást és lelkesek, sok kiváló pedagógus tanít itt. Diákként az a legfontosabb, hogy érdekeljen, hogy mit tanulsz, a lelkesedéssel meg remélhetőleg szorgalom is párosul. Enélkül azonban nem ajánlom, mert azért tanulni kell rendesen. Minden osztályban van felfelé meg lefelé húzó réteg, ha az előbbiekhez csatlakozol, erős ösztönzést kapsz a hasonló hozzáállásúaktól, és jó lehetőségeid lesznek gimi után.

2017. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszod, és azt, hogy ilyen részlegesen kitértél mindenre, így most már én is tisztábban látom a dolgokat ezzel kapcsolatban. Valóban, leginkább a humán tantárgyak és a nyelvek felé húz a szívem. A spanyol nagyon tetszik, csak én már ugye első osztályos koromtól kezdve tanulom, így emiatt nehéz egy kicsit választani, de most már, hogy válaszoltál így könnyebb lesz, köszönöm :) Mellesleg, ha minden igaz, akkor előkészítőre is járni fogok, úgyhogy majd kicsit én is szét tudok nézni elvileg :) Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a válaszod, nagyon sokat segített, sok sikert a tanévre! :)
2017. szept. 3. 17:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Csak kíváncsiságból, melyik mellett döntöttél?

Amúgy meg milyen szinten vagy a spanyollal? Mert szerintem 12.-re eljutnak egy erős B2-re, vagy legalábbis nyelvi tagozatként illene.

2017. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bár saját tapasztalatom, hogy nyelveket a legkönnyebb önállóan is tanulni, főleg, ha nagyon szereted őket.

És köszi, neked is a felvételihez! :)

2017. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát, megjelölöm mindkettőt, de a humán felé kicsit jobban húz a szívem :) De, ugye mindehhez először is az kellene, hogy felvegyenek amit nagyon szeretnék, bár nem tudom mennyi esélyem van erre. Hát, bízom benne, hogy sikerülni fog :)
2017. szept. 4. 17:17
 9/10 DragonfromRivia válasza:
Remélem, találkozni fogunk, mivel én is oda szeretnék felvételizni, bár reál szakra, bioszolni (remek magyar kifejezés, nem igaz? :D) Majd a fejem fölétartok egy táblát, hogy: Te voltál az, aki a Gyakorikérdéseken tettél fel kérdést? :DD
2017. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is a szegedi Radnótiban érettségiztem, de reál osztályban.


Annak idején minden ősszel volt egy hagyományos olaszországi buszos kirándulás (természetesen opcionális, egy busznyi gyereket vittek, akik befizettek). És igen, emlékszem, voltak olaszosok, de nem tudom, kik tanítanak most olaszt az RMG-ben. Azért az, hogy jó-e egy nyelvóra teljesen tanárfüggő a nyelvel esetén. Az én időmben volt jó pár csapnivaló angoltanára a Radnótinak. Ezt tudom.

2017. nov. 9. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!