Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz külföldrőlbejut...

Mennyire nehéz külföldrőlbejutni az ELTE japán szakára?

Figyelt kérdés

10 éves korom óta imaádom Japánt. Szeretem a japán embereket, a japán kultuúrát, zenét, sorozatokat, mindenrtt. 12 éves koromban elhatároztam, hogy mindent megteszek, hogy bekerüljek egy egyetem japán szakára. Az az álmom, hogy Japánban élhessek.


Szloválkiában élek. Egy humán beállítottságú gimnáziumba járok. Beszeretnék jutni az ELTE japán szakára. A kérdésem az lenne, hogy tényleg a nulláról kezdik ott a nyelv tanítását? A felvételihez letudnék érettségizni szlovák, magyar, német és angol nyelből B2-es szinten, valamint történelemből. Ezek elegek lennének ahhoz, hogy elérjem az adott ponthatárt? Továbbá mit tehetnék a bejutáshoz?


16/f



2017. szept. 1. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

Nos a külföldről való felvételizésben nem tudok tanácsot adni, viszont javaslom olvass/nézz beszámolókat olyan emberektől, akik kimentek Japánba dolgozni.

Bevallom, én csak pár videót néztem meg a témában, de azok alapján az ország remek, a lakói viszont annyira nem, ha külföldi vagy. Nem akarlak lebeszélni az álmodról, de nem szeretném, hogy bárki úgy járjon, mint azok a videósok, akiket láttam.

2017. szept. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyen beszámolókat már én is láttam, olvastam. Tudom, nehéz lesz. De mindent megfogok tenni, hogy minden jól alakuljon.
2017. szept. 1. 20:38
 3/5 A kérdező kommentje:
És hogy számítják a pontokat?
2017. szept. 1. 21:15
 4/5 anonim válasza:
magyarországon február 15-ig van a határidő és a felvi.hu-n keresztül kell jelentkezni ,előtte ehhez kell nyitni egy ügyfélkaput. az utolsó két év jegyei (abból az 5 tárgyból amiből érettségizel) +az érettségi számít, vagy ha az utolsó két évben nem tanultál jól és az érettségid sokkal jobb lett, akkor duplázol és csak az érettségit számítják. idén japán szakra 364 volt a ponthatár (egyetemeken a leggyengébb szakra bejutni 280 ponttal lehet, a max pontszám az 500) szóval igen azért jól kell tanulnod ahhoz, hogy bejuss mert 364 sok, ha nem is hangzik annak. viszont nem lehetetlen. javaslom hívd fel a magyar oktatási hivatalt vagy a felvi.hu-t hogy neked hogyan számítanák a pontokat így. sok sikert
2017. szept. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Úgy volt, hogy holnap ezt megbeszélem az iskola pályáválasztási tanácsadójával, de van egy lány az osztályban, aki azt se tudja miből akar érettségizni, ezért megkért, hogy én beszéljek vele később. Képtelen vagyok másik időpontot kérni... Van itt valaki esetleg hasonló tapasztalattal?
2017. szept. 6. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!