Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmi esélyem sincs a turizmus...

Semmi esélyem sincs a turizmus-vendéglátáson, ha nem vagyok az a nagy matekos?

Figyelt kérdés
Hát az érettségim csak hármas lett, ezért aggódom, mert nem az erősségem, és hallottam, hogy elég kemény a matek.
2010. máj. 26. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ja, eléggé szvatós azért, első félévben nálnuk analízisen az évfolyam fele el se jutot vizsgákig, na persze a többség előtte 2 nappal akarta a féléves anyagot megtanulni. Most valszámon már csak kb a negyed hullott ki az embereknek. Annyira nem ördöngősség, de aki évközben lusta gyakorolni meg készülni, az szívhatja vizsgán a fogát. Pedig eléggé a szánkba van rágva dolog. De emelett van statisztika is, az eléggé szívás meg a mikro-makroönonómiában is vannak számolások, hát nem a legyegyszerűbb. A helyedben eléggé elgondolkodnék a dolgon, főleg 3-mas középszintű matekérettségivel...
2010. máj. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Melyik egyetemre jársz?
2010. máj. 26. 13:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem azért, de egy turizmus-vendéglátás matek anyaga kb. sehol nincs egy TTK, mérnöki szakhoz képest...

Meg lehet csinálni, ha az ember elejétől kezdve tanul...

2010. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akarat kérdése. Ne így állj hozzá, hogy úgyse fog menni. Ha látod, hogy nem megy, akkor keress vmi felsőbb évest, vagy egy különtanárt és próbálkozz:)

Tudom, azért nem ugyanaz a kettő, de én pl 3-as kémiával mentem orvosira úgy, hogy nem is érettségiztem kémiából. Volt pár ember, akit elég csúnyán meghúztak, pedig elég jó középszintűt írt, én meg be voltam szarva, hogy nem fog menni. Tanultam, mint az állat, átnéztem a középsulis dolgokat is, hogy tudjam az alapokat, és voila, meglett a vizsgám elsőre:) Pedig kémiára sem csak magolni kell.

2010. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Heller Farkas Főiskola


2.-nak üzenném: ne is zavarjon, hogy a 2 kar rohadt messze álle gymástól, persze hogy ahhoz képest az itteni matek egy kis vacak sz@r, de aki turizmusra jön, nem matematikusként vagy mérnökként fog dolgozni és a büdös életben nem lesz szüksége integrálásra meg valószínűség számításra vagy korreláció és regresszióvizsgálatra meg mittomén, aztán mégis ilyet kell tanulni...

2010. máj. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó,írtam neked privit. :)
2010. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én a Nyugat Magyarországi Egyetemre adtam be a jelentkezésemet. Szóval még nem is biztos, hogy felvesznek, de elég reális az esély rá, ugyanis nagyon jó lett a történelem és a német érettségim.
2010. máj. 26. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!