Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz középiskolába mentem?...

Rossz középiskolába mentem? Megbántam.14/L

Figyelt kérdés

Informatikai iskolába járok, nagyon kemény a suli.


Ezzel nem is lenne baj, viszont csak egy idegen nyelvet tanulok és ezt csak most kezdem. 5. év végére kapnék egy technikusit és ECDL vizsgák is meglennének és az érettségi is, egyebek.


Ugyanakkor félek, hogy az első idegennyelvet nem tudom így folytatni, csak magánúton, de az nem ugyanaz.

Az osztálytársaimat sem szeretem, mind kockák, a művészetek iránt érdeklődőkkel jobban kijövök.


Van egy másik suli, ott ilyen emberek lennének. 4 éves, heti 5 órában az első, heti 5 órában a második idegen nyelvet tanítják. Szóval a nyelvvizsga meg lenne és az érettségi is.


Kezdem azt érezni, hogy nagyon elcsesztem!

Jobban jártam volna azzal?

Kétségbe vagyok esve....:((((



2017. szept. 5. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem abban nincs semmi meglepő hogy informatikai iskolába kockák járnak. Vagy atmesz a masikba és vesztek egy évet vagy maradsz. Amúgy az informarikával vannak a legjobb elhelyezkedési lehetosegeid.
2017. szept. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha az angolt beléd verik magas szintre meg az informatikát, akkor megvan az alapod az élethez. Azzal semmit nem érsz, hogy lesz 2 nyelv, amit tudsz közepesen, de egyikkel se tudsz dolgozni. Énis azért nem tanultam másik nyelvet. Az angolt tudom felsőfokon, szakmailag, az elég. Semmi értelme annak, hogy tudok angolul meg németül társalgási szinten, de közben munkaterületen mindkettőből sötét vagyok. Egyébként meg otthon önmagadtól is tudsz másik nyelvet tanulni. Én emiatt nem váltanék.
2017. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

Nem értek egyet az #1 és #2 válaszolóval. A középiskolás informatikának kb semmi köze ahhoz az informatikához, amivel könnyen el lehet helyezkedni. Informatika szakon voltam, emelt szintű érettségit tettem, mégis az ott megszerzett tudás az első 4 hétre volt elég Proginfó BSc-n (nem túlzok). Nincs ECDL-ről papírom, mégis szoftverfejlesztő vagyok.

Ha nem szereted, kár erőltetni. A nyelv szerintem fontosabb. Külföldi egyetemen is meg fogod állni a helyed, érettségi pedig van időd a konkrét szakon gondolkozni.

Szerintem próbálkozz meg átiratkozni.

2017. szept. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Jaj ezek a válaszok... már hogy vesztettél volna bármit is? Tudsz matekból emeltezni?(igen), Tudsz nyelvből emeltezni?(igen). Akkor mi a probléma? Ezzel a két érettségivel nagyjából bármerre mehetsz. Egy évet szerintem hülyeség lenne halasztani emiatt
2017. szept. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

#4 Különbség van aközött, hogy valaki emelt érettségit tesz és a valóban megszerzett tudás között. Nyilván mind a két helyen ugyanolyan érettségit adnak, de ha a későbbiekben többet akar kezdeni a nyelvel, mint a +40 pont bezsebelése a felvételinél, akkor egyáltalán nem árt, ha magasabb szinten tudja a dolgot. És ha az egyik helyen ezt jóval magasabb szinten oktatják (emelt érettségin túlmutatva), akkor azért nem mindegy a dolog.

Ezt a saját bőrömön tapasztaltam. Ha az adott közegben jóval magasabb a mérce, akkor nyilván mindenki arra törekszik.


Azért javaslom az iskolaváltást, mert ha a jelenlegi közeget nem szereti, akkor teljesen fölösleges erőltetni. A felsőoktatásra ugyanez érvényes. Sokan pampognak, hogy milyen sok hallgató hagyja ott, vagy ha nem is, akkor nem tanulnak stb. És pont az ilyen tanácsok miatt, mert bemagyarázzák nekik a slágerszakokat. De ha nem szeretik csinálni, akkor semmire nem fog vele menni, nem lesz meg a kellő motiváció.

2017. szept. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!