Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy van ez a továbbtanulás?

Hogy van ez a továbbtanulás?

Figyelt kérdés

Na szóval most vagyok nyolcadikos, és ugye idén továbbtanulásra iskolát kell választani. De nem tudom Debrecenben melyek a legjobb iskolák egy 4-es, 5-ös tanuló számára.

Na de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy tudnátok nekem írni Debrecenben lévő középiskolákat? És azt is, hogy hol milyen szakmát lehet tanulni, és az adott szakmával mit lehet "kezdeni"? (pl. biológus szak --> orvosi, stb.)

És még egy utolsó kérdés: Milyen szakma illene hozzám? Érdekel a földraj, idegennyelvek, és történelem.Tehát ezekkel milyen szakmát és munkát lehetne találni?



2017. szept. 8. 17:08
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia! Én már pár éve túlestem ezen a hosszas procedúrán, most végzős gimis vagyok. Ez az iskolaválasztás, tájékozódás úgy működik, hogy minden évben hogy megkönnyítsék a diákok dolgát, kiadnak egy könyvet amelyben minden fontos információ megtalálható az ország összes középiskolájáról. Pl. Milyen tagozatok, szakok indulnak abban az évben, és milyen felvételi követelmények vannak, mikor lesznek nyílt napok. Ezt a könyvet valószínűleg nektek is fogják ajánlani. Akkor abban meg tudod nézni hogy kb mi merre hány méter. De ez általában nem szokott elég lenni. Ezért vannak a nyílt napok. Oda is el lehet menni, az iskola azt hiszem 3 napot igazol amit erre szánhatsz. Amit tudok tanácsolni, az az hogy minél több iskolát nézz meg, olvass utána, és nehogy csak a nyílt napon látottak alapján dönts. Azért, mert ezeken a programokon minden iskola a leges legjobb oldalát mutatja, azt ami annyira szép hogy általában nincs is. Érdemes megkérdezni pár már odajáró diákot, hogy ők mit gondolnak. Ne a programszervezőket, hanem csak úgy random. 😀 Tudom furán hangzik de így az igazságot hallod majd. :)

Aztán, hogy milyen szakma lenne neked megfelelő, nos a felsorolt tantárgyakról nekem egyből az idegenvezető jutott eszembe. De fontos tudnod, hogy még nagyon fiatal vagy és rengeteg időd van még erről dönteni. Én azt ajánlom, hogyha mindenképp valami tagozatos osztályba szeretnél járni, akkor nyelvit válassz esetleg, de tényleg csak ha nagyon ragaszkodsz hozzá, ugyanis a véleményed rengeteget változik majd még és nem tudhatod hogy mire az igazi továbbtanulási kérdés jön, a felsőoktatás, akkor hová is szeretnél majd jelentkezni. Ezért jobb szerintem, hacsak nincs valami évek óta fennálló erős elképzelésed a jövőddel kapcsolatban, minden tárgyat egyformán tanulni. De ha bizonytalan vagy e kérdés kapcsán, ajánlom neked a pályaorientációs kiállításokat, minden évben szerveznek és érdekes dolgokat tudhatsz meg magadról és próbálhatsz ki.

Sok sikert kívánok, ügyes legyél a felvételeken. :) 18/L

2017. szept. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Olyan könyv az van, majd én is megkapom, addig is magamtól járok utána. Idegen vezető...nem rossz, de arra már kevés az esélyem, hogy akárhol is elhelyezkedjek :D

Megfogadom, és akkor diákokat, azaz tapasztaltabb embereket kérdezek meg :)

Köszönöm a biztatást :)

2017. szept. 9. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!