Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis mi a francot kezdjek...

Mégis mi a francot kezdjek egy ilyen gyerekkel az iskolában?

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő pedagógus vagyok. Van egy gyerek az osztályomban, aki diszlexiás, diszgráfiás, diszkalkuliás, diszortográfiás, meg még egy csomó disze van. Az óráimon nem írhat, nem olvashat, nem is nagyon beszélhet, mert valami kommunikációs zavara is van. Érdekes módon, ha telefonon kell posztokat olvasni vagy messengeren írni, akkor ezek a diszek megszűnnek. Az előző osztályfőnökük azt mondta, hogy ő nem foglalkozott vele külön, magyarán a gyerek eddig csak ült az iskolában és nem csinált semmit. Kérdem én, mi a radai rossebet tudok én ezzel a gyerekkel kezdeni?
2017. szept. 10. 07:19
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
A szüleivel kéne beszélni, hogy irassák át egy speciális iskolába
2017. szept. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
66%

"ha telefonon kell posztokat olvasni vagy messengeren írni, akkor ezek a diszek megszűnnek"


Próbáld ki azt, hogy nem veszed figyelembe a diszeit, hanem ugyanazt várod el tőle is, mint a többiektől, hiszen az eddigi tapasztalatod alapján attól, hogy diszes, még egy csomó mindenre képes. Aztán majd a további tapasztalatok alapján továbbgondolod.

2017. szept. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!