Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi képzés levelező tagozaton!?

Jogi képzés levelező tagozaton!?

Figyelt kérdés
Szeretnék jogra menni, de dolgozni is szeretnék mellette. Államira nem lesz pontom, önköltségesre mennék mindenféleképpen és érdekelne, hogyha a nappali képzés helyett egy levelező képzést választanék, akkor ez hogyan érintené a későbbi karrieremet. Olvastam néhol, hogy a levelezős diploma nem ér semmit a nappalival szemben, meg ilyenek. Ez mennyire igaz? Az most lényegtelen, hogy melyik nehezebb és hogy mennyire, a lényeg, hogyha elvégzem levelezőn a jogot, akár az ELTE-n akár a PPKE-n akkor lesz-e esélyem elhelyezkedni a későbbiekben?

2017. szept. 11. 19:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Általában levelezőn azért szokták csinálni, mert pl. jogi aszisztensként vagy jegyzőként dolgozik már az illető, tehát van munkatapasztala és papír kell csak hozzá. Egyébkébt ha teljesen más területen dolgozik valaki és utána helyezkedik el, hát nem tudom. Nappalisok előnyben vannak, mert azért jobban megtanulják az anyagot, a levelezősökkel elnézőbbek is többször, ahogy tapasztaltam, nyilván munka mellett nem fogja valaki tudni olyan hatékonyan elsajátítani az egész gondolkodásmódot és ezt figyelembe veszik. Az sem mindegy, hogy milyen területre mennél, hol stb. Azt is hozzá kell tenni, hogy az egyetem jobb esetben 5 év +3 év gyakorlati idő, tehát minimum 8 év, mire gyakorlati tapasztalatot szerzel az még több év...
2018. máj. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!