Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szolnok Verseghy vagy Széchenyi?

Szolnok Verseghy vagy Széchenyi?

Figyelt kérdés

Most lettem nyolcadikos,és gondolkozom hogy hova menjek.

4-es körül van az átlagom,most tele vagyok ötösökkel,fel akarom javítani az átlagom.

Inkább az angol fekszik jobban(kitűnő vagyok),imádok rajzolni és tudok is,4-es matek,a többi igazából elmegy.

Verseghyről hallottam hogy erős suli meg ilyenek,de akik most járnak oda mondanának ezt-azt?

Matek tanárom kicsit tele tömte a fejem hogy nekem a Verseghy esélytelen,ezért elgondolkodtam a Széchényin..

Széchényiről nagyon nem hallottam semmit,mondanátok róla akik oda járnak? nagyon megköszönném

14/L



2017. szept. 14. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Vargát Javasolnám első körben, utána a Verseghyt és csak legutolsónak a Széchenyit. Én arról nem sok jót hallottam, mikor én voltam gimis(6 éve)akkor nagyon rossz híre volt, nem tudom azóta változott-e.
2017. szept. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 acteur válasza:

Szia Kedves Kérdező!

Én a szecskára jártam dráma-rajz szakom (drámán). :)

A rajzosak nálunk nagyon ügyesek voltak, több rajzzal kapcsolatos órájuk is volt (pl.: művészettörténet) egy héten. Én 5 éve végeztem, de nagyon szerettem. Néha nem volt egyszerű, de nekem örökre a szívembe marad a szecskai gimis élet. Itt találtam meg egy igaz barátot.

Jó hozzáteszem én fiú vagyok, és lányként lehet hogy más a helyzet, mert a dráma-rajzon 90% csaj és lány a lánnyal tudjuk milyenek tudnak lenni.

Összegezve (lehet egy kicsit elfogultak): én nagyon szerettem a sulit, jó ez, hogy szakírányú, mivel ha érdekel a rajz, biztosan tudod kamatoztatni, fejleszteni a rajz tudásod, főleg, hogy hasonló érdeklődésű személyekkel lehetsz együtt, így alakulhatnak szép barátságok (bízom benne, mert nálam sikerült), főleg ha jó tanuló is vagy, akkor az hamar kitűnik a tanároknak és azt nagyon értékelik, főleg itt a szecskán.

Ajánlom a nyílt napot.

Ha rajz szakot választod, rajz felvételi lesz, ne nem kell megijedned. :)


Ha esetleg jövőre eszedben leszek, visszajelezhetnél, hogy hová vettek fel. :)


23,F

2017. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16%
A Vargába ne menj! Tele van protekcióssal. Szerintem egész Szolnok megyében a Verseghy a legjobb. A 100-as országos rangsorban is 10. volt vmelyik évben a Verseghy, Varga csak 30. a Széchenyi pedig sehol.
2017. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó te ezt honnan tudod? Én Vargás voltam, de protekcióssal nem találkoztam, nem is tudom mire gondolsz. Viszont volt sok tehetséggondozós. Még mindig országszinten jó a híre.
2017. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Szia! :)

Ne hallgass a matektanárodra! Egyáltalán nem esélytelen a Verseghy, sőt jóval kevesebb is, mint aminek hangoztatja magát. Inkább természettudományos beállítottságú a suli, de aki a humán tárgyak iránt (pl. töri, magyar ) érdeklődik, annak is érdemes ide jönnie, mert országos színvonalú a suli néhány pedagógusa( például humán területen Baráth Márta tanárnő, matematikából a Pécsi házaspár), viszont -mint minden suliban- itt is ki lehet fogni igen gyatra tanárfelhozatalt. A nyelvoktatás a Verseghyben viszont nem túl erős. Készülj fel, hogy többször kell majd kiegészítened a tudásod , ha rossz tanárt fogsz ki.

A Vargát és a Széchenyit úgy gondolom, nem szükséges a Verseghy mellett említeni, mert versenyeredményeket, környezetet, érettségi eredményeket, sőt a megjelenő HVG-listát megtekintve is magasan a Verseghy vezet.

Üdv.

Egy verseghys

2017. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%
Szia! Az előttem szólóval teljes mértékben egyetértek és én is nagyon tudom ajánlani a Verseghyt:) A matek és természettudományi képzés véleményem szerint kiemelkedő (bár itt a követelmények is magasak), olyan alapokat ad, amelyből még az egyetemen is bőven előnyöd származhat!! A társadalom és nyelv osztály is erős megyei szinten. Előttem szóló szerint a nyelvoktatás nem túl erős, ebben részben egyetértek, bár elég kettős a dolog: az angol oktatás valóban elég gyenge... de francia, német, mostmár spanyol nyelvet szerintem nagyon jól el lehet sajátítani az iskolában, jó tanárok is tartják ezeket az órákat. Szerintem jó választás a Verseghy továbbtanulás szempontjából, illetve az iskolai élet, környezet is jó nagyon:)
2018. jan. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!