Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti vettetek fel már olyan...

Ti vettetek fel már olyan tárgyat, amit a ráépülés miatt nem lehetne, de a Neptun megengedte?

Figyelt kérdés
Nálunk az a baj, hogy nagyon kevesen vagyunk, észrevenné az oktató. Nagyobb helyeken simán menne.

2017. szept. 15. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de egyszer mintha már válaszoltam volna itt egy olyan kérdésre, amiben valaki nem tudott abszolválni, mert nem volt érvényes az egyik tárgya, amit úgy vett fel, ahogy most te mondod.
2017. szept. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyszer volt ilyen (Debreceni egyetem) de nagy balhé lett belőle, majdnem kirúgták a srácot, de végül csak a tárgyat bukta.
2017. szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges ilyennel próbálkozni. Nagyobb helyeken is ugyanúgy megvan rá az esély, hogy észreveszik - lehet, hogy nem azonnal.
2017. szept. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Oké, de akkor a Neptunnak se kellene engedni. Főleg, ha az előkövetelmények közt sincsen semmi írva.

Lehet akár véletlenül is, ha nem nézegeted a mintatantervet.

2017. szept. 15. 15:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a Neptun diktálja az egyetemi szabályzatot (szerencsére).
2017. szept. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Nem, de hallgatóként többek között ilyesmire is illik figyelni.


Ez nem általános suli, ahol ejnyebejnyét kapsz egy CSALÁSÉRT, hanem kirúgnak érte - joggal.

2017. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nálunk is engedi a neptun, ezért a hallgatóknak kell biztosra menniük, van-e előfeltétele (teljesítve) az adott tárgynak. A neptun csak egy (szhar) rendszer, amit emberek programoztak, így nyilván lehet (és van is) benne több baki.
2017. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem értem miért kell csalással meg hasonlókkal dobálózni meg balhézni. Mi ebben a csalás? A ráépülésnek semmi értelme, általában köze nincs a következő tárgyhoz (pl. a matek 1 nálunk ugye előkövetelménye volt a matek 2-nek, pedig egy képlet nem volt ami egyezett volna a két tárgyban) másrészt meg a legtöbben puskázva vagy magolva teljesítik az összes tárgyat, utána meg el is felejtik az egészet. Amúgy nálunk a makroökonómiának elvileg előfeltétele volt a mikroökonómia, gyakorlatilag meg fel lehetett venni anélkül is hogy a mikro meglett volna. Én is így csináltam sok tucat csoprttársammal együtt. És ez hivatalos volt, a hírlevélben is leközölték, szóval nyilván nem számított csalásnak. Konkrétan a ráépült tárgyam hamarabb lett meg (ha csak 2 héttel is) mint amire épült. :DD
2017. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Classical ***** válasza:
100%

A tárgyak előkövetelményeit az intézmény állítja be.


Valószínűleg nálatok pont azért nincsenek beállítva, mert a kislétszámú csoportoknál az oktatók úgyis észrevennék. :)

2017. okt. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!