Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvesznek a Révaiba?

Szerintetek felvesznek a Révaiba?

Figyelt kérdés

8.osztályos vagyok. Egy állítólag elég erős gimnáziumba járok,de mivel nagyon nem szeretem a tanárok miatt/a közösség miatt és nincs semmi ami motivál hármas az átlagom, de el szeretnék innen menni. Nem vagyok ostoba stb, szóval ha leülök tanulni azt tényleg tudom ötösre, de a 7. évemet úgy vittem végig,hogy egyszer nem nyitottam ki a könyveim házit sem írtam max óra előtt egyszer átolvastam az anyagot és ennek meg is lett az eredménye..:( (év végén 5 kettes..)emiatt amúgy nagyon szégyenlem magam, de hát mit tudok tenni ha egyszerűen az utálat szó is gyenge arra amit érzek az egésszel kapcsolatban...Pont, ezért is szeretnék sulit váltani. Nem sokat hallottam a Révairól mivel nincs győri ismerősöm szóval megköszönném, ha megválaszolnátok nekem pár kérdést:)

1.Tényleg annyira erős amilyennek mondják és nehéz bekerülni?

2.Mit tegyek, ha matekból tényleg teljesen hülye vagyok és tuti nem fog sikerülni a felvételi?

3.Milyenek az ottani tanárok?(jó arcok,szigorúak stb)

4.Milyen a diákközösség?

5.Milyen az ottani kollégium?

6.Mik az elvárások?

7.Mit takarnak a különböző "képzések"? pl: a humán stb

És minden jöhet ami eszetekbe jut:D

Köszi előre is:)



2017. szept. 20. 18:17
 1/5 A kérdező kommentje:
jah és amúgy 4 évesre mennék:)
2017. szept. 20. 18:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Először is tanuld meg a nevét helyesen leírni, és hármas átlaggal nem hiszem, de vannak mlg csodák.
2017. szept. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja bocs, ez egy másik sulishoz akart menni. (Előző vagyok) Nem ismerem azt a sulit
2017. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia! Írj rám privátban, és elmondok mindent a Révairól, amit tudni szeretnél :D
2017. szept. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia

Én Révais vagyok, szívesen válaszolok a kérdéseidre.

1. Igen, az iskola erős. Ezt úgy kell érteni, hogy Győrben a legjobb. Országos átlagban magyar és matek kompetenciából elsők között van. Rangos versenyeken érnek el nagyon jó eredményeket a diákok.És igen. A bekerülés. Na az elég nehéz. Sőt nagyon nehéz. De ne félj, eltökéltséggel és szorgalommal meg lehet csinálni.

2. Ha nem vagy jó matekból akkor ne matek-idegennyelvi, vagy reál osztályba menj. Ezen kívül gyakorolj rengeteget a felvételire, ha szükséges kérj segítséget különtanártól, testvértől, szülőtől.

3. Ez elég változó. Többségük nagyon jó arc. Abszolút nem vaskalaposak. Értik a poénokat és ők is poénkodnak. Tanításuk pedig a legjobb. Nekem jó benyomásaim vannak. Nagyon jól tanítanak szerintem, de azért követelnek is, de ez teljesíthető.

4.A közösség kiváló. Mindenki nagyon befogadó. A DÖK is nagyon jól végzi munkáját, idén én is megpróbálok bekerülni közéjük. Ezen kívül rengeteg jó program van ami a közösséget még jobban formálja.

5. Két barátom kollégista. Szerintük elfogadható, annyira nem vészes.

6. Elvárás... Ez nehéz kérdés. Szeress ide járni :). Egyébként talán az, hogy tudd amit kérnek. Az, hogy mennyit kell tudni az már tanárfüggő.

7. A humán-idegennyelv tagozaton emelt óraszámba van a magyar, a töri és persze az idegennyelvek. Ide inkább azok mennek akik nem annyira szeretnek számolni, hanem inkább a fennt emlitett tantárgyakat szeretik. Egyébként ha valami emelve van, akkor az általában eggyel több órát jelent. Nem mindig pl. Biosz a biosz-kémián.


Nagyon tudom ajánlani az iskolát. Légy szorgalmas és menni fog.;)

Sok sikert a felvételihez!

2017. nov. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!