Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mire van szüksége egy építészm...

Mire van szüksége egy építészmérnöknek?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, ha fizikából (közép szintű), matematikából (emelt szintű) és művészettörténet (emelt szintű) érettségim lesz,az elegendő-e a bme-re.


És az is érdekelne,hogy mennyire nehéz maga a szakma elvégzése.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. szept. 22. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Legnagyobb szükséged egy tehetős építőcéges apucira lesz. Másképp 5 év kemény tanulás után keresel majd 120-140 ezret. Ha szerencséd van 200 ezer, de a beled is kihajtod érte. A magyar építőipar egy nulla, akárcsak az eü. Főleg mert nemsokára az EU támogatásoknak annyi. Szerinted mennyi minden fog így épülni ?
2017. szept. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

építész van meg építőmérnök

el kéne dönteni

2017. szept. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Építészmérnök,most amúgy művészeti iskolába járok még,szóval azt gondolom,hogy a rajzzal nem lesz nagyobb problémám.
2017. szept. 22. 19:53
 4/4 anonim ***** válasza:

A fizikából is azért gyúrjál majd, mert lesz statika és szilárdságtan, amik mind a középiskolai mechanikára épülnek.


A BME alapvetően a szórásra épül: sok felvett, nehéz vizsgák és beadandók, nem feltétlen jó oktatás. Én építőmérnökire jártam, végül ott hagytam és nem bántam meg, bár járt jó pár év csúszással, mire máshol lediplomáztam matematikusként.


Arra számíts, hogy rengeteg rajt beadandó lesz és nagyon sok modellezés. Amint kaptok ilyen feladatokat, gyűrjed, mert sok idő kell rájuk, könnyű elcsúszni. Ez a tanulásra is igaz.


Sajnos a munkalehetőségeket illetőleg a fent szóló jól beszélt. A magyar építőipar elég belterjes és politikailag vezérelt, ráadásul az idősebb generáció féltve óvja a pozícióit és ezért elég sok és keserves munkával jár előre jutni.

Mindenképpen nézz utána még most, hogy a végzettséged milyen jogosultságokat ad majd, mert sokszor ezzel is gond van - a diplomához kell kiegészítő képzés, X év szakmai tapasztalat stb., hogy valóban egyedül tervezhess, kivitelezhess.


Szép szakma és nem akarlak feltétlenül eltéríteni, de gondolkodj másban is. Ha van matekhoz, logikához érzéked és szeretnél szép és funkcionális dolgokat létrehozni, akkor érdemes azon is gondolkodni, hogy UX designer vonalra menj. Külön képzés talán még nincs rá, de ha egy gazdinfo vagy bármilyen programozói képzés közben rágyúrsz erre a vonalra, akkor össze lehet szedni a tudást - és ez ma egy keresett, jól fizető pozíciót jelenthet, ahol normális irodában, normális emberek között dolgozhatsz.

2017. szept. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!