Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha pszichológiára akarok...

Ha pszichológiára akarok továbbmenni, akkor a bioszt válasszam?

Figyelt kérdés
Eddig úgy voltam, hogy infóból érettségizem (bár nem különösebben érdekel, de ugye nagy igény van az informatikával foglalkozókra), viszont úgy hallottam, hogy pszichológián eléggé kérik a biosz tudást, szóval most azon gondolkozom, hogy még ha nehezebb is (nehezebb?), de talán jobb döntés lenne a biológia mellett elköteleződni. Szerintetek?

2017. szept. 28. 08:50
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Ha pszichológiára akarsz továbbmenni, mindenképp próbáld a lehető legjobb eredményt elérni az érettségin. Ehhez nem járul hozzá az, ha olyan tárgyból érettségizel, ami nem megy annyira, amit kevéssé ismersz, amit nehezebbnek tartasz.

Nagyon sok tárgyat elfogadnak a felvételin: matek, magyar, töri, angol, egyéb nyelvek és biosz. Ezek közül kell kettőnek nagyon-nagyon jól sikerülnie (és minimum az egyik legyen emelt). Láthatod, hogy teljesen mindegy, mi a választott érettségi tárgyad, a kötelezőkből bármelyiket elfogadják a felvételin, így bármit be tudsz számíttatni. Miből tervezel emeltet csinálni?


Amúgy annyira azért nem horror a biológia a pszichológia képzésen. Az érettségivel az a baj, hogy abban minden benne van, a növények meg állatok dolgai is, és ha neked kevésbé megy jól a biosz, akkor teljesen feleslegesen teszed ki ennek magadat. Egyetemen anatómia, élettan, neurológia lesz, ezeket pedig előzetes biosztudás nélkül is meg lehet csinálni. Habár a bioszos tárgyak a leginkább szórótárgyak, azokon buknak a legtöbben, azért egyáltalán nem teljesíthetetlen, csak szorgalmasan tanulni / bizonyos esetben magolni kell. Nem sokkal leszel előrébb, ha bioszból érettségizel kényszerből. Ellenben az informatikai ismeretek az életben is jól jönnek, valamint a képzéseden és azután is tudod valamelyest kamatoztatni (statisztikát pl. kizárólag számítógépes programok használatával tanulunk pszichológián, programozni is hasznos tudni, hogy különböző teszteket magad alakíthass ki, használunk excelt, adatbázisokat stb. és szinte biztos, hogy adminisztrálnod kell rengeteget a későbbi munkáid során).

2017. szept. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Le is beszéltél a bioszról. Angolból mindenképpen emeltet fogok csinálni (és az ad magával középszintű nyelvvizsgát is, ugye).

Az a baj, hogy a 3-adikat nagyon-nagyon elrontottam :(. Idén utolsó évben megpróbálok mindent beleadni, de ahogy most néztem a ponthatárokat, a pszichológia durván elérhetetlen :(. Nem is tudom egyáltalán mire lenne elég pontom. Szóval teljesen kétségbe vagyok esve... :(

2017. szept. 28. 14:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Az angol remek ötlet, szuper, arra szükséged lesz a képzésen is! Sokat kell majd angolul olvasni.


Szerintem még ne add fel! Nem baj, hogy elrontottad, még nincs semmi veszve. A felvételi pontok számításának egyik módja szerint egyáltalán nem számítanak az év végi eredmények, kizárólag az a kettő érettségid, amiket beszámítasz (plusz a többletpontok). Arra figyelj, hogy ha csak angolból emeltezel, akkor a nyelvvizsgáért már nem fogsz pontot kapni ugyanabból a nyelvből, amiből az emeltért már kaptál pluszpontot. Két nagyon erős érettségi eredménnyel még bekerülhetsz.

2017. szept. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most jobban érzem magam :)
2017. szept. 28. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!