Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mikortól lesz kötelező a...

Mikortól lesz kötelező a nyelvvizsga ahhoz, hogy egyetemre menjek?

Figyelt kérdés

2019-ben érettségizek. Nem valószínű, hogy lesz nyelvvizsgám mert az angol rémesen megy, de minden másból jó tanuló vagyok.

Szóval 2019 tavaszán/nyarán leérettségizek. 2020 szeptemberében mennék egyetemre akkor már kötelező lesz a nyelvvizsga vagy csak a következő évben?



2017. szept. 30. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi tervek szerint 2020-tól lesz kötelező, tehát igen, ha 2020 szeptemberében szeretnél kezdeni, akkor az érettségid időpontjától függetlenül kell nyelvvizsga. Viszont célszerű megcsinálni előre, mert minden diplomához kell a nyelvvizsga. És hidd el, jobban jársz, ha nem az egyetemen kell már szenvednek vele.
2017. szept. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha 2019 nyarán érettségizel, akkor még el tudsz menni abban az évben egyetemre.


Én nem tudom hol áll ez a törvény, de legutobb, mikor be akarták hozni a kötelezö 40? ora diákmunkát az érettségi feltételeként, én 11-es voltam. Addig tanácskoztak, hogy mire meg is valosult, már másodéves hallgato voltam az egyetemen. Ugyhogy ezek semmit nem sietnek el, nem biztos, hogy aggodnod kell miatta..

2017. okt. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
A diplomához úgyis kell, és hidd el, hogy az iskolában kapsz a legtöbb segítséget a letételéhez. Úgy tudom, az egyetemeken már rég nincs ingyen angolóra.
2017. okt. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi állás szerint 2020 szeptemberétől igen. De te még 2019 őszén tovább tudsz menni, így nyerhetsz egy kis időt, ha muszáj...
2017. okt. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
Nyelvizsgák között is van különbség, érdemes kutakodni. Átlagba talán 50%-ot kell elérni mind az 5 készségbe, az egy kettes az iskolába.
2017. okt. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Ha 2020 szeptemberében kezdenél akkor már kelleni fog. Én gimi alatt két nyelvből is nyelvvizsgáztam középfokon,hidd el ott sokkal de sokkal több időd van ilyenekkel foglalkozni.
2017. okt. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk van ingyen nyelvoktatás, barátnöm is mondta, hogy 4 kreditért náluk is fel lehet venni angol kurzust. Viszont nálunk kötelezö kettöt teljesiteni, és szerintem nagyon hasznos, felkészit a nyelvvizsgára.
2017. okt. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hatost miért kellett lepontozni?
2017. okt. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolso: Mindig van egy két ember, akinek nem felel meg a válasz. Én ezért utálok már kommentet irni.:D
2017. okt. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!