Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egészségügyi állapotom...

Az egészségügyi állapotom gátolja a tanulmányaimat! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Na, nem halálos a betegségem azért, de eléggé ledöntenek a lábamról a tünetek.

Most vagyok elsőéves az egyetemen, kollégiumban, a szobában egyedül vagyok egyelőre. Még szeptember elején bekaptam egy csodálatos tüszős mandulagyulladást, 38,6-os lázzal. Elmentem orvoshoz, szedtem rá gyógyszereket (ekkor még antibiotikumot nem), pihentem ahogy tudtam, de emellett csináltam a dolgaimat, tanultam, vásároltam, hétvégén hazamentem stb.. Csak hát sajnos az a tanulás nem volt valami hatékony, nem sokminden ragadt meg, pedig mindig is nagyon jól tanultam azzal a módszerrel, amit most is alkalmaztam..

1 hétig egészséges voltam, majd megint kijött ugyanez. Ekkor már antibiotikumot is szedtem. Ezután megint 1 hétig egészséges voltam. Most pedig kedden annyira rosszul voltam, hogy bekerültem a kórházba 39,4-es lázzal, 80/40-es vérnyomással, iszonyú torok-, fej-, és hasfájással, szédüléssel.

Na most engem ami aggaszt, hogy eddig 2ből 2 ZH-n megbuktam emiatt, kedden írjuk a harmadikat, de így egyszerűen vissza se tudok menni a koliba... Pedig tanulnék én tisztességesen, és tudok is tanulni, de így egyszerűen képtelenség. Lesznek pót ZH-k, egy napon. Akkor lehet bepótolni az összeset, majd decemberben, de félő, hogy az meg elég kemény dió lenne, hisz azon múlik, hogy vizsgázni elmehetek-e egyáltalán. Szüleim meg még a kórházban is ilyennel poénkodtak telefonon, hogy "haha, és akkor te most nem mentél órára haha fene a lustaságodat".. Szóval ennyire segítőkészek kb.

Kissé kétségbe vagyok esve, hogy így gond lesz.. Pl lecsúszok fizetősre, x tantárgyból nem mehetek vizsgázni, stb.

Egyszerűen fogalmam sincs, mihez kezdjek. Mit javasoltok?



2017. okt. 5. 08:42
 1/5 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok, és kb 240 kilométerre lakom a sulitól+kolitól, ha ez számít.
2017. okt. 5. 08:44
 2/5 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a tanulmányi osztállyal, akár a hökkel is, és érdeklődj, mit lenne célszerű tenni ebben a helyzetben. Lehet, hogy utólagosan még tudsz passziváltatni, vagy kérhetsz egyéni tanrendet. Súlyos egészségügyi problémák esetén azért ilyesmi szóbajöhet.
2017. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A tanulányi osztály csak annyit mondott, hogy "mennyéhazagyógyujjmegnemleszbaj" ennyi. :D
2017. okt. 5. 08:55
 4/5 A kérdező kommentje:
Mellesleg a szüleim hallani sem akarnak olyasmiről, hogy én passziváltassak, vagy halasszak az én "túlreagált" betegségem miatt.. Ők hibának látják azt is, hogy egyáltalán hazajöttem most. Szóval nem sok támaszom van jelenleg.
2017. okt. 5. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez nem "hallani sem akarok róla" kérdése, hanem az egyetem velejárója hogy így mondjam. Ha így jött ki és nem látsz más lehetőséget, akkor passziváltatni kell, különben könnyen sz. helyzetbe kerülsz majd.


Az állami támogatásodat egyébként az első két félévben nem vehetik el, szóval a második félévben még lesz lehetőséged pótolgatni, ha ez az első nem úgy sikerülne ahogy szeretnéd. A másik dolog, hogy ha át is tesznek fizetősre, akkor te dönthetsz úgy, hogy nem szeretnéd fizetősön folytatni és kiiratkozol, de visszajelentkezel az egyetemre államira és akkor ugyanott folytatod ahol abbahagytad. Igazából ez egy kiskapu, de akinek van esze az élni szokott vele. Meg hát nyilván van kockázata is, mert ha eleve kevés pontod van, akkor nem biztos hogy azonnal vissza is vesznek az egyetemre.

2017. okt. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!