Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 8 osztályos gimnáziumból...

8 osztályos gimnáziumból átmehetek 4 osztályosba?

Figyelt kérdés

Nem azért mennek mert nem birom hanem azert mert masik varosba szeretnek menni, uj eletet kezdeni, kollegistakent.

Most 8.osztalyos vagyok ha megirom januarban a felvetelit es jo lesz akkor siman felvesznek majd mondjuk tolem 100kmre levo varosba gimnaziumba?

Kell majd kulon tanulnom mindjuk torit a nyaron? Mert mi csak 7.tol tanuljuk az altalanos iskolások meg 5.tol.

Ha nem keszulok kulinosebben a felvetelire lehet eselyem? Mert amugy ugy vagyok vele hogy ha nem vesznek fel akkor maradok itt ahol most vagyok. Vélemények? Mindent meghallgatok. Elore is köszi.



2017. okt. 5. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem felvesznek, nem kell külön tanulni semmit, a 4 osztályosban is "elölről" kezdik. Esetleg érdemes lenne előtte bemenni anyukáddal (időpontot kell kérni ehhez az igazgatótól) megbeszélni, hogy ha jól felvételizel nincs-e akadálya - a kollégium biztos-e.
2017. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Meg azt sem tudom melyik suliba mennék. Budapestre szeretnék szoval ha esetleg van ötletetek akkor azt is mondhattok hogy melyik suli jo
2017. okt. 5. 15:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Van felvételi tájékoztató, ott sorolva, a 4 osztályos gimn.ok. Anyukáddal együtt beszéljétek ezt meg és segítsen valaki - a kollégiumhelyek szűkösek. Majd megkérdezik: miért akarsz átmenni? Tényleg miért? (rosszat a régi iskoláról ne mondj, és az sem elég indok, hogy otthonról el akarsz menekülni.)
2017. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kitalaltam. Az Apaczai Csere Janosba akarok menni, matek fizika szakra.

Az eleg indok hogy nagyon reg ota Pesten szeretnek tanulni, es ez az almom? 4.osztalyos korom ota tudom hogy epitesz mernok szeretnek lenni

2017. okt. 5. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
ezek szép tervek és jó választásnak tűnik... rajzolni szeretsz?
2017. okt. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hat igen mostansag nem igen rajzolok de amugy szeretek, csinaltam mar ilyen tervrajzokat es azokat viszont nagyon szerettem csinalni
2017. okt. 6. 06:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Saját magadnak kell intézned a felvételit, nem úgy mint a nyolcadikosoknak. Viszont ugyanúgy kell felvételizned. Arra számíts, hogy a nyolcadikosok erre gyúrnak, míg neked mást kell megtanulnod ebben az évben. Menj el nyílt napra - ha van ilyen! Érdeklődd meg, hogy kell-e valami különlegeset tenned, azért hogy jelentkezhess az adott iskolába. Van olyan hely, ahol külön kérelmet kell írni, hogy másik gimnáziumból jelentkezhess. Egyébkén jogodban áll bárhová felvételizni nyolcadik után, ez csak technikai dolog. Ha érdekelnek részletek írj rám!
2017. okt. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!