Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Apáczai Csere János Gimnázium...

Apáczai Csere János Gimnázium Matek-fizika szak milyen, mondanátok par szot aki esteleg odajár/járt, vagy ismeri?

Figyelt kérdés
8.osztályos vqgy jelenleg egy 8 osztályos gimnáziumban tanulok, írásbeli felvételire nem különösebben tervezek készülni, max kitöltök pár régebbit, szóbelire átnézem az anyagokat de szerencsére jo tanarunk van fizikabol ezert ezeket mind alaposan megtanitotta es szerintem ez mateknal sem lesz problema.

2017. okt. 6. 07:07
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

A felvételit mért fel, vedd komolyan, mert nagyon sokat számíthat.

Akár veheted zárójeles mondatnak is, mert nem tudhatom, hogy te milyen vagy, de pl. másnak jól jöhet ez a kijelentés.

Magáról a szakról/tagozatról (most kezdtem, kilencedikes vagyok, ezért ezek csak ún. első benyomásnak is nevezhetőek):

Az A osztály, ill. a mat.-fiz. tagozat kapja a jó tanárok közül is a legjobbakat. A tanárok “matematikailag” próbálják megközelíteni a dolgokat még egy magyaron is, de ez már majdnem a vicc kategória. Úgy beszélnek hozzánk, hogy mi “matekosok” vagyunk. Azt mondják az A osztály két tagozata a legerősebb.

Nem tudom, hogy tudod-e fent van a honlapon minden tagozat évek szerinti óraszáma. (Nekem ez nagyon fontos szempont volt, dr most már nem teljesen gondolom így, elvileg többet tudunk tanulni, ami igaz is, de meg nem látszik a különbség.) Pl.: matematika óra 9.-ben: 3 helyett 5 db, majd lesz olyan év is mikor 6 lesz; fizikaóra 9.-ben 2 helyett 3 db, de egyre több lesz és majd 12.-ben 5 lesz egy héten.

Matekból is, fizikából is gyakran vannak gondolkodtató feladatok. Mindenből (nem csak matekból és fizikából) tanulunk többet, minden tantárgyat komolyan vesznek. Ezért is lehetséges az, hogy inkább matekos szakról humán irányba mennek tovább gimnázium után, vagy éppen fordítva. És az óráink egy-két kivétellel (hetente!) érdekesek, és ennek következtében nagy részét meg is lehet jegyezni már órán, azaz otthon jóval kevesebbet kell vele foglalkozni. Ezek mellett úgy tűnik nekem, hogy számolos tanárt kaptunk több tantárgyból is, persze nem tudhatom, hogy a többi milyen.

Magát az épületet tárgyilagosan véve, (ez is számíthat, ha 4 éven keresztül oda jársz), szegény nincs túl jó állapotban de már elkezdtek felújítani. Sok helyen nekem furcsa, alacsony háttámlájú székek vannak, ami nekem ezáltal kényelmetlen, meg nem túl szépek a padok stb. De ezek mellékes dolgok...

Ennyi jutott eszembe.

Ha ezek után felmerült benned vagy másban kérdés, akkor tegye föl. Ha tudok rá válaszolni szívesen válaszolok. Ha lehet, ne privátban, hogy többen is láthassák.

Apáczai: mat.-fiz. tagozat, 9. A

2017. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyan keszultel a felvetelire? Hany pontos lett? Ezt az iskolát jelölted meg elosnek?
2017. okt. 7. 09:37
 3/9 Makao75 válasza:
Én is most vagyok 9.-es az Apáczaiban, matfiz szakos, az előző válaszoló osztálytársa.Amit az előző az órákról írt az igaz, ráadásul nem csak több matek-fizikia óránk van, hanem sokkal gyorsabban is haladunk, nehezebb, érdekesebb feladatokat oldunk meg. A tanulást simán lehet bírni, elég sok, de ha figyelsz órákon-mivel a tanárok jól magyaráznak, akkor otthon max. 2-2,5 óra tanulással megoldod a napi tanulnivalókat. A dogák sem nagyon nehezek, perzse van egy-egy nehezebb, de általában véve teljeíthető 5-ösre vagy minimum 4-esre. Persze mindenkinek máshogy megy, én csak a személyes tapasztalataimat írtam le. Hogy-hogy készültem? Szerintem januárig koncentrálj az írásbelire és ha Apáczais akarsz lenni akkor felejtsd el azt, hogy nem készülsz az írásbelire, mert sokat számít. Matfiz szakon a matekot nézik duplán, a magyart simán, a hozott jegyeidet meg kb. semennyire. Ha megírtad az írásbelit, akkor kint lesz az Apáczai honlapján egy követelménylista matekból és fizikából és szigorúan a szerint kell tanulni. Tehát lehet, hogy általánosban vettetek egy adott fizikaanyagrészt, de a szóbelin sokkal részletesebben, alaposabban kérik számon. Én eléggé elszúrtam az írásbelit, csak 84 pontos lett, de behívtak szóbelizni, az meg jól sikerült, úgyhogy végül simán bejutottam. Én az Apáczait jelöltem meg elsőnek. Ha érdelődsz az Apáczai iránt, akkor ajánlom figyelmedbe a Műveltségi napot és versenyt, amikor az Apáczaiban meg lehet írni egy matfiz versenyt és aztán fizikai és kémiai kísérleteket mutatnak be nektek. Nekem akkor tetszett meg az Apáczai, úgyhogy ha teheted, mindenképpen menj el rá. Amúgy meg sok sikert!
2017. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

84 pont az eleg jo. Gratulalok hogy felvettek. Akkor keszulni fogok. Minden hetvegen megoldok szombaton is meg vadarnap is egy magyart egy matekot idore. Az ugy eleg? Vagy hetkoznap is kene?

Igen lattam azt az "Irany az Apáczai" Versenyt, mindenkepp szeretnek majd menni csak elég messze lakom Budapesttől...de fogok menni. Pont azert hogy láthassam a sulit.

2017. okt. 9. 07:08
 5/9 Makao75 válasza:
Hát szerintem ha úgy összesen megcsinálsz 15-15 feladatsort az elég. Szerintem először csinálj meg párat gyakorlásképpen és aztán azt gyakorold többet, nézd át újra, ami nem ment. Tehát pl. ha mindig a geometriás feladatot szúrod el, akkor azt nézd meg. Ha matekod már egy 40-42 pont megvan az írásbelin akkor már nagy esélyed van, de persze ez attól is függ, hogy a többieknek, hogy sikerül, és hogy hányan jelentkeznek az Apáczaiba. Az jó ha mész a Műveltségire, mert ha dobogós leszel, akkor szinte biztos, hogy felvesznek, írásbelitől függetlenül. Ha már voltál az Apáczaiban írd meg, hogy hogy tetszett.
2017. okt. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Műveltségi verseny az az "Irány az Apáczai" verseny? Amugy arra szeretnek menni csak eleg messze lakom Budapesttol...ket es fel ora az ut es elotte nap a mostani sulimban buli lesz ezert hulla faradt leszek a versenyen de azert megyek, mar csak azert is hogy lathassam az iskolat mert meg kívülrol sem lattam nem hogy belülről. Koszi amugy ezeket a hosszú, reszletes valaszokat.
2017. okt. 11. 06:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

8.-ban a tanáraim mondtak, hogy menjen mindenki felvételi előkészítőre, ezért “elmentem”. Azért tettem idéző jelbe, mert pl. magyarra nem jártam az első 2 óra után. (Az Árpád gimnáziumba jártam, ha érdekel.) Általuk összeállított az írásbelin előfordulónál érezhetően nehezebb feladatokat oldottunk meg.

Otthon semmit se csináltam. Az iskolában, az órákon oldottunk meg előző évi feladatsorokat. Gyakorlatilag a normál órák keretében.

A felvételim végül 90 pontos lett. Matek 48, magyar 42, külön-külön azért fontos, mert a szóbelin a ponthatárt úgy számítják, hogy a matek eredeti pontszám és a magyart el kell felezni. (Csak a humán tagozaton van fordítva). Tavaly azaz nekünk a ponthatár így 61 pont volt v. 60 a komplex tagozaton 61,5 pont. (Majd később pontosítok, megnézem).

A sorrend nekem nem számított, csak beírtunk gimnáziumokat, a sorrend nem számított. Mivel, talán, az Apáczai számított a “legelitebbnek” az lett az első. És végül amikor lehetett módosítani, azt hagytuk bent elsőnek, mert amellett döntöttem. A kérdésedre a válasz ez lenne.

2017. okt. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt vannak a helyes ponthatárok:

Komplex: 61 pont, Matfiz: 60,5 pont, Biológia: 57 pont, Humán: 59,5

2017. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Apáczai mat-fiz szóbelin mit kérdeznek? Láttam a "tételsort", de kb. mire lehet számítani?
2018. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!