Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diplomások! Ki mennyire...

Diplomások! Ki mennyire elégedett a végzettségével, és az ezzel szerzett munkájával? El tudtatok helyezkedni a szakmátokban, és szerintetek megérte ezért elvégezni egy egyetemet?

Figyelt kérdés

2017. okt. 8. 14:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Én mondjuk nem egyetemet végeztem, csak főiskolát, de nem ér semmit a diploma. Jó, annyi, hogy elmondhatom magamról, diplomás vagyok. De ez minden. Még a fenekemet sem tudom vele kitörölni, kemény a papír. (Közgazdász vagyok.) Szerencsére van annyi eszem, hogy a sokszorosát keresem, mint amit a szaros diplomámmal lehetne.
2017. okt. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
15%

". Jó, annyi, hogy elmondhatom magamról, diplomás vagyok. De ez minden. Még a fenekemet sem tudom vele kitörölni, kemény a papír"


Dettó le se írom mert ugynaezzt írnám.

Kettő papírom is van egyik se ér szart se.

2017. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%

Volt olyan évfolyamtáram aki első év végén kiszállt pedig az összes vizsgája meglett azt mondta szart se ér ez a papír inkább elmegy egy kétkezi szakmát kitanulni és elment klímaszerelőnek.

Lehülyéztük kiröhögtük. Akkor.

KInek lett igaza? Neki. Ki volt a hülye? MI akik elvégzetülk a szart se érő képzést.

Ő most klímaszerelő annyi melója van hohgy ki se látszik belőle alkalmazottai vannak vállalkozása és marha jól keres.


Én meg szarozok itt a diplomámmal a "szakmámban" egy önkormányzatnál nettó 120-ért....

de a szakmámban vagyok... ja, bár lennék másutt de hát hova kellek a semmire se jó papírommal.

2017. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szintén közgazdász végzettségem van (pénzügy-számvitel) és most tanulok mesteren. Elégedett vagyok vele és a jelenlegi munkahelyemmel, de szeretnék még azért feljebb lépni, azért csinálom meg a mestert is. Megérte elvégeznem, el tudok helyezkedni a szakmámban, végzettségemnek megfelelően.
2017. okt. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Diákhitelből ment a képzésem.

Jól eladósodtam (közel 4 millió), és tanárként is alig keresek ped 1-ben.


Egy targoncás keres 170 ezer nettót Szabolcsban (több ismerősöm is köztük), én pedig több évnyi egyetemmel a hátam mögött nem keresek ennyit Szabolcsban gimnáziumi- szakgimnáziumi biosz-kémia tanárként, ugyanannyi sőt néha több munkaórában.

(156.486 Ft kapok, és rohangálok 3 iskola között, amiből 1 nem is azonos városban van, hanem 20 km-el távolabb- bár legalább busz közlekedés van)


Tervezem a váltást (ez a tanév rossz esetben félév még lemegy), jelenlegi állás szerint nem is az országban fogok elhelyezkedni, hanem Írországban leszek egy hotelben mindenes, már zajlik az egyeztetés.

2017. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
27%

Ne általánosítsunk már, hogy a diploma szart se ér. Egy mérnök, programozó diplomával keresni se kell munkát, ők keresnek meg téged.

Arról meg az illető tehet, ha olyan szakra ment, aminek szart sem ér a papírja. Bölcsész, turizmus, andragógia, anglisztika és társai.

2017. okt. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, a műszaki mellé én az orvosit is odaírnám ..
2017. okt. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%
Ki mondta hogy felsoroltam az összes értelmes szakot?
2017. okt. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%

"Egy mérnök,"


Amikor közmunkás voltam (mert voltam ám az is diplomával) volt a csoportbna mérnök is, aki havi 57-ért ott gerebléyztett velem a parkban.


És ki mondta hofgy általánosítok?

Én leírtam én mire mentem a papírjaimmal. Én.

2017. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

" orvosit is"


Rezidens nettó 90... szép kilátás.

2017. okt. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!