Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen megéri agyontanulni...

Egyetemen megéri agyontanulni magad?

Figyelt kérdés
Középiskolai tanár leszek és az lenne a kérdésem, hogy megéri-e annyi görcsölni a tanuláson, megéri-e az ötösre törekedni mindenből, hogyha úgyis csak 60% kell? Érettségi előtt annyit tanultam, hogy majdnem belehaltam, és így 470 pontom lett, de nem érte meg, mert csak 340 pont kellett végül. Most pedig már kezdek nem bejárni az unalmasabb előadásokra, csak gyakorlatra járok és még nem is tanultam. A két szakom szeretem és tudom is. Egy hármas átlaggal (amihez ugye nem kell tanulni) ugyanúgy jó lennék?

2017. okt. 9. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell halálra tanulni magad. Abból legyen biztos tudásod, amit ténylegesen használni is fogsz. Ha mindenből az 5ös-re hajtanál, akkor magyon hamar kiégnél (persze van akinek simán megy). Viszont azért az összes előadást ne hagyd ki és egy picit tanulgass is szerintem mert nagyon húzós lesz a vizsgaidőszak, ha akkor hallasz először a dolgokról.
2017. okt. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, 90%-át úgysem viszed át a gyakorlatba :D
2017. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem az összes előadást, csak a felét hagyom ki. de én is így gondolom, inkább élvezem az egyetemista létet, tanárként úgysem kérdezik hanyas lett ez a dolgozatod meg az
2017. okt. 9. 17:42
 4/6 anonim válasza:

"Most pedig már kezdek nem bejárni az unalmasabb előadásokra," - Hát ha BTK-ra jársz akkor hajrá.

Ha a TTK-ra jársz, mondjuk matek vagy fizika szakra akkor ennek gyakjegy uv, aláíráspótlás szaga lesz és így a vizsgákig sem jutsz majd el. Még van két hónapod és aztán lesz szívás, addig bulizhatsz, kondizhatsz, ápolhatod szociális kapcsolataid.

"A két szakom szeretem és tudom is." - Anno én is így gondoltam a gimiben, hogy tudom a matekot.

2017. okt. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
"csak gyakorlatra járok és még nem is tanultam." - Felétek gyakorlatra felkészületlenül is be lehet járni? Akkor "mit gyakorosz"? Nincs "beugró" írás a gyak. előtt?
2017. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
gyakorlatra a házit nyilván megcsinálom, de a félévi vizsgákra még nem tanultam, és szerintem majd csak decemberben fogom elkezdeni
2017. okt. 11. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!