Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen bizonyítvány kell a...

Milyen bizonyítvány kell a Károlyi Mihály Magyar- Spanyol Tannyelvű Gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Most vagyok 7.-es és már elkezdtem nézegetni a gimnáziumokat. Eddig a Károlyi a legszimpatikusabb, szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen évvégi, illetve 8. félévi bizonyítvány kell oda? Mármint kb. hányás átlaggal vesznek fel? Az utolsó kérdésem pedig, hogy kell hozzá akár minimális spanyol tudás, vagy mindenki a nulláról indul?

A válaszokat előre is köszönöm!


2017. okt. 19. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nulláról indulhatsz.Kemény iskola.Nem mondanak jókat róla.Rosszak a tanárok állîtólag.4.5 elég hozzá.Az îrásbelit kell legalább 70 pontosra megîrnod,hogy a szóbelin ember számba vegyenek.
2017. okt. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nulláról kezdik a spanyol nyelvet, de nagyon nagy tempóban haladnak és elég kemény a számonkérés. Csak annak való, aki tényleg nagyon elszánt és imádja a spanyol nyelvet, mert napi több óra tanulással lehet csak teljesíteni.
2017. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon kemeny, csak akkor menj oda, ha tenyleg tanulni akarsz. Viszont, ha sikeresen elvegzed, spanyol felsofokuval gazdagodhatsz. A tavalyi legrosszabb nyelvvizsga szazalek a felsofokun 86% volt (egy nyelvvizsga 60%tol van meg). Vannak anyanyelvi tanarok, akik nem beszelnek magyarul.

Elokeszitos vagyok, a nullarol kezdtem a spanyol szeptemberben, jelenleg mar 2 igeioben tudok beszelni

2017. nov. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kerdesedre valaszolva 4,5 eleg, de 70-es irasbeli es nagyon magas szobeli kell, en epphogy bejutottam angolra 4,6-tal es 67pontos irasbelivel
2017. nov. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló! Azóta mik a tapasztalatok? Nem bántad meg? Én is most vagyok 8.-os, de nagyon lebeszélnek arról a gimiről. Azt mondják gyengék a reál tanárok és nagyon kemény a gimi. Meg én inkább,( ha jól belegondolok)az angolt szeretném felsőfokon megtanulni, nem a spanyolt.
2017. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsó válaszoló. Ez egy nyelvi gimnázium, úgyhogy itt a nyelv a legfontosabb, de szerintem a reál tantárgyakból sem rossz a Károlyi. Én is most vagyok előkészítő éves, és imádom a spanyolt, bár tényleg nagyon sokat kell tanulni. Lehet, hogy bekerülni könnyű ide, de bent maradni már nem az. Én kitűnő voltam, 78 pontot írtam és 49 pontos szóvelivel, 7. voltam oroszon az ideiglenesben, és 8. németen. Ja és aki az angolosok közül a legjobb angolos osztályba kerül, nekik a felsőfokú a cél. De, ha az angolt jobban szereted, akkor szerintem jobb neked egy angol két tannyelvű gimnázium.
2017. dec. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!