Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Botanikus szeretnék lenni....

Botanikus szeretnék lenni. Megéri ez Magyarországon?

Figyelt kérdés
Tettem már látogatást bitanikus kertekben, egy kisebb természettudományos konferencián is sikerükt egyszer részt vennem. Biológia fakultáción vagyok, nagyon szeretem és jó is vagyok benne. Az országos versenyre is megyek majd. Nagyon érdekelnek a növények és a természet, azonban nem tudom, hogy ez megérné-e ebben az országban. Mit dolgoznék? Hol? Melyik egyetemre kellene jelentkeznem, és mik ide a követelmények az emelt biológián kívül? Keresgéltem mindenhol, de nem találtam kérdést a válaszaimra. Előre is köszönöm :)

2017. okt. 24. 21:17
 1/1 Mojjo ***** válasza:
100%
Bármelyik tudományegyetemre, biológia alapszakra. Onnan pedig a megfelelő mesterszakra, pl ELTE-n a növénybiológia MSc szakirányra. Érdemes folyamatosan építgetni a kapcsolatokat a növényes tanárokkal, annyi feladatot vállalni (önkéntes - kvázi gyakornoki - munkák mindenféle létező növényes helyen, TDK, TFK és TDK, vagy akár csak segíteni az egyik tanárnak bármikor, bármiben), amennyit csak lehet és mindezt csinálni már a legelejétől. És akkor _talán_ lehet valamennyi kilátásod valamiféle szakmához kapcsolodó karierre. Mérget azért ne vegyél rá.
2017. okt. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!