Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak én gondolom, hogy nagyon...

Csak én gondolom, hogy nagyon rossz a nyelvoktatás Magyarországon? Nem is akarnak tanulni.

Figyelt kérdés

Én viszonylag jobb gimibe jártam, ott azért jobb volt kicsit. Szerintem nagyon megéri nyelveket tanulni.

Tesóm 12 évig németet tanult, aztán egy útbaigazítást nem tud adni. Az angolt meg hadd ne mondjam. És most nem azokról beszélek, akik oroszt tanultak, hanem a következő generáció.

Szerintem annyira alap, hogy valamilyen szinten beszéljünk angolul. Amin meg elképedtem, hogy a "szakgimnáziumokban" legtöbb helyen egy nyelvet oktatnak.

Szerintem általánosban is érdemes lenne a második nyelvet is elkezdeni pluszban, nekem nagyon sokat segítet. Gimbáziumban meg esetleg egy harmadikat (francia, spanyol, orosz).

Még az, hogy a legtöbb ember tipikusan "külföldre megyek sok pénzt keresni", de minimális erőfeszítést se akar tenni a nyelvtanulás felé. Még le is hurrognak, hogy úgyis kint tanulod meg, az volt a szerencsém, hpgy ezt szót nem tudtam, mikor kimentem stb. A nyelvtant ki fogja nekik megtanítani?? Meg wc pucolónak veszik fel max.,ha még azt se tudja megmondani, hogy éhes.

Ami vicc, hogy neten beszélgetek egy lánnyal Afrikából, viskókban tanítanak nekik, jó ő gazdag, de perfekt az angolja. Szerintem Európában is sereghajtók vagyunk.

Szerintem nem baj, hogy a kormány próbálkozik ilyen dolgokkal, de még így is azért nincs diplomájuk sokuknak. Ha elvégzett valaki egy mérnöki szakat, nem tud összehozni egy nyelvvizsgát?


2017. okt. 25. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak jobb és rosszabb nyelvtanárok. Igazság szerint nem a nyelvoktatással van a legnagyobb probléma. Szerintem a diákok tanuláshoz való hozzáállása hagy némi kivetnivalót.

Az öcséd 12 évig tanult németet. Nem degradálni akarom a tesódat de a 12 évi nyelvórára bejárás nem egyenlő a 12 évi nyelvtanulással.

Az osztályomban a nyelvi csoportomban ugyannál a tanárnál több embernek van nyelvizsgája (egy vagy két nyelvből) míg másoknak nincs. Csak a hozzáállásban különböznek. Talán lehetne hívatkozni a nyelvérzék hiányára de szorgalommal sok mindent lehet pótolni (nekem ez sikerült).

2017. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem rengeteg a hozza nem erto nyelvtanar. Szinvonalas gimnaziumba jarok,nem budapesti,de orszagos szinten elismert. Konkretan egy angoltanar van,aki er is valamit (egy palyakezdo),a tobbi borzaszto. Az enyem peldaul nem tud fuggo beszedben egyeztetni,de neha a tobbes szam is kifog rajta. A kiejteserol jobb,ha nem is beszelunk.

Szerintem ez siralmas,minden orajan azt erzem,hogy el fogok butulni,ha tovabb kell ot hallgatnom. Ami ennel is tragikusabb,hogy a tobbi angol szakos sem sokkal kulonb.

A sors ironiaja,hogy ez a gimnazium egy masik nyelv kimagasloan hatekony oktatasarol hires. Nem egy olyan diakot ismerek,aki ezt a masik nyelvet felsofokon beszeli,angolul pedig egy pohar vizet is nehezen tud kerni.

2017. okt. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!