Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Soha nem voltam még ilyen...

Soha nem voltam még ilyen mélyponton a kedvenc tantárgyam miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Világ életemben egy bizonyos tantárgy volt a kedvencem.

Egész kiskoromtól jártam ezzel kapcsolatos versenyekre és több mint 20 dobogós helyezést értem el rajtuk.

Tavaly még egy igazi “elit iskola” 11. osztályos tanulója voltam.

Az ország legjobb iskolái között van.

Ott minden tárgy nagyon erős volt, pont a kedvencemet kivéve.

Egy fiatal, pályakezdő tanárunk volt, aki nem tudott fegyelmet tartani és az éves anyagban sem tartottunk ott, ahol kellett volna.

Egyébként az egész iskolára jellemző volt, hogy nem szaladjunk át a könyveken óriási tempóban, viszont sokkal részletesebben, több nézőpontból átvettünk mindent.


Idén, utolsó gimnáziumi évemben átmentem egy szakgimnáziumba.

Ezt a döntést fontos volt meghoznom, hiszen a gimiben is ilyen szakra jártam, de mivel egyetemen is erre a szakra akarok továbbmenni, a szakmabeli ismerőseim/tanáraim is SOS javasolták a váltást.

Idén érettségizem.

A “probléma” itt érdekes módon mégsem a szakmabeli tárgyakkal van, hanem pont azzal a kedvenc közismereti tárgyammal, amit világ életemben fanatikuson imádtam.

Ugyanis a tanár az első órán nem arra volt kíváncsi, hogy milyen vagyok én, illetve mi minden fűz ehhez a tárgyhoz, hanem az, hogy meddig jutottunk el tavaly a könyvben, milyen kötelező olvasmányok az olvastunk. Egyértelműen én sem emlékezetem mindenre, pláne akkor nem, amikor egyébként egy új helyen, szokatlan környezetben vagyok.

Az óra utáni instrukciója pedig az volt, hogy írjam össze neki a “lemaradásaimat”, és az összes kötelező olvasmányt, amit nem vettünk - ezt szégyenszemre, az egész osztály előtt mondta.


Később beszélgettem erről egy másik iskolába járó barátnőmmel, és ő tudomásom rá juttatta, hogy olyan kötelezőket is kérdezett tőlem, amiket náluk csak faktosok vesznek.


De a történet még itt nem ért véget... Sorra íratja a dolgozatok át, én maximálisan nekifeszülök, teleírom az egész lapomat, de ő mindig olyan jegyeket ad rá, amit igazságtalannak érzek, mert jóval többet tudok, mint amit gondol rólam.

Utólag megtudtam, hogy mindenkit utál, aki “új gyerekként” sétál be az iskolába”.

És igen, mondhatnám, hogy nem kötelező mindenkinek kedvelni engem, és ha bele szakadok, úgy sem adja meg a jobb jegyet - törődtek bele, de az a legnagyobb baj, hogy idén érettségizem.

Ő az egyetlen ilyen szakos tanár a szakgimnáziumban, így ő fog feleltetni, ő javítja az írásbelimet...stb.


Nem tudom, mit tegyek....

Mindig illedelmes voltam vele. Én vagyok az egyetlen, aki nem röhögni végig az óráit és mindig figyel.

De akkor miért az a célja, hogy én érezzem magam szarul?

Sok szempontból hatalmas előny, hogy átjöttem, de ezzel a helyzettel nem tudok megbarátkozni.



2017. nov. 2. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem az első órás dolgot kicsit mellreszívtad - bár valóban talán kicsit jobb lett volna, ha rákérdez az általad említett dolgokra is, de teljesen érthető, hogy érdekelte, hol tartasz az anyagban. Ha jól akarsz érettségizni ismerned kell a követelményeket. És szerintem semmi megalázó nem volt abban, hogy írd össze a lemaradásaidat, egyszerűen a két suliban eltérő volt a tanmenet, ez nem a te hibád.


De a többiről beszélhetnél vele, nyugodt hangnemben megmondhatnád neki, hogy így érzed. Ha utána sem változtat akkor fordulhatsz ofőhöz szerintem.

2017. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Lehet, hogy Te értékeled felül a tudásodat. Az erős gimiben lévő tanár és a szakgimiben lévő tanár egymástól függetlenül nem ad ötöst Neked ez elgondolkodtató.

Véleményem szerint hiba volt az erős gimiből szakgimibe átmenni az utolsó középiskolás évedben. Bár mindenhol ugyanazt az érettségit fogod megírni.

2017. nov. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Miért mentél át szakgimnáziumba egy erős gimiből?Ez nem fér a fejembe.Egy szakgimibe a tanárok se adnak bele mindent olyan keményen a tanîtásba,mint egy erős gimiben.A humán szakot pedig leginkább gimiben tanîtják meg jól.
2017. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon egyszerűen kikerülheted azt, hogy ez a tanár javítsa az érettségidet vagy feleltessen az érettségin mégpedig úgy, hogy emelt szintű vizsgára jelentkezel. Gondolom ez nem okozna problémát, ha több komoly versenyeredményed is van. Az emelt érettségin még a nevedet sem tudják a javító tanárok csak egy kódot látnak, amit központilag adnak neked, így rajtad kívül senki sem fogja tudni, hogy mi a kódod.
2017. nov. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!