Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi alapján, hogyan vesznek...

Mi alapján, hogyan vesznek fel ide?

Figyelt kérdés

soproni Roth Gyula szakközépiskolába szeretnék menni tovább tanulni. Főként erdészeti szakára, de a másik kettő szak ág is érdekel. Nos elsősorban az oda járók véleménye érdekel, de mások véleménye is jól jöhet.


1. kérdésem az lenne, hogy milyen átlaggal vesznek fel, melyek azok a tantárgyak amik fontosabbak?


2. kérdésem az az,hogy valóban nem kell írni felvételit, mert csak felvételi elbeszélgetés van?


És a 3. kérdésem: milyen a közeg, milyenek a tanárok illetve a diákok?



2017. nov. 5. 21:07
 1/4 anonim válasza:
100%

-4-es átlag jó. Akinek jobb van gimnáziumba megy és én is ezt javaslom sokkal színvonalasabb oktatást kap az ember. Kémia, biológia, matematika, fizika számít.

-Felvételi elbeszélgetés van, elmondod miért szeretnél odamenni, semmi vészes.

- nagyon sok múlik milyen osztályba kerül az ember az osztályfőnök személye. Ő alakítja a diákokat. Azért ha kollégista lenne az ember érdemes megnézni előtte a viszonyokat, személyes tér nem sok van. Én azt mondom a régi tanárok nyugdíjba mentek és bizony ez látszik az oktatáson.

Megjegyzés: Azért nézz utána ha végeztél milyen lehetőségeid vannak.

2018. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
szia, en most vagyok vegzos, haaat mit is mondhatnek regen boven negyes atlag felett vettek fel, most mar akar 3,2-vel is siman bekerulhetsz, amennyiben viszont erdeszeti szakagra szeretnel jonni es nincs erdesz ismerosod, ne nagyon remenykedj a vegzes utan szakmaban elhelyezkedesre, kiveve ha tenyleg komolyan gondolod es kitarto vagy, ahogy az elottem szolo irta csak elbeszelgetes van ettol tenyleg ne feljel.. az oktatas nagyon rossz szerintem.. igy vegzoskent nagyon sok mindent amit tudnom kene techinkusi vizsgan, nem tanultuk meg, de ami felesleges votl, persze h arra fektettuk a hangsulyt. de hogy jot is mondjak ha jo tarsasagot fogsz ki nagyon jo kozossegek alakulhatnak ki, foleg a kollegiumosok kozott, tanarok kozott is vannak nagyon kedvesek peldanak Varga Rita tanarno szemelyes kedvenc:) ha lenne meg kerdesed irhatsz
2018. febr. 12. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem még lenne kérdésem:Volt lemorzsiolódásra példa? Olyasmire gondolok, hogy volt aki nem bírta? Sok volt neki a tanulás? Vagy azért a tanárok is segítőkészek és fejlesztik a gyengébbeket, akik nehezebben tanulnak?
2020. okt. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tanulas az itt nem sok szerintem, nagyreszt a diakok elevickelnek...kozel sem az, ami regen volt (2000-es evek elott). Szooval azzal nincs baj, ha van benned valami kotelessegtudat. A lemorzsolodok nalunk füvet hoztak be gyakorlatrol, sikhulyek voltak, nem akartal ebben dolgozni a jovoben.
2021. ápr. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!