Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért szivatják a BME-n...

Miért szivatják a BME-n ennyire a hallgatókat?

Figyelt kérdés

Elsőéves gépész vagyok a BME-n és azt vettem észre hogy nagyon szivatnak. Ez persze minden egyetemen így van, de például Miskolcon most veszik a gépészek azt matekból, amit mi néhány hete vettünk. Eszméletlen sebességben nyomják a tananyagot.

De miért? Ennyire oda vannak a tanárok az egyetem nevével? Ez a BME, az egyik legjobb műszaki képzés, akkor szopassuk szét a hallgatókat? Buktassuk ki legalább a felét?

Nincs olyan tárgy ahol a bukási arány 30% alatt lenne, ellenben több tárgyból eléri vagy meghaladja az 50%-ot.


2017. nov. 6. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. nov. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
30%? Irigyellek. SZTE mérnökinfón nincs olyan tárgy, ahol 50% alatti bulásarány van. 70% az átlag. Nem, nem azért, mert ennyire idióták jelentkeznek, hanem mert az oktatók módszereit senki nem ellenőrzi, megtehetik, hogy olyat kérnek vizsgán, amit nem adnak ki, forrást nem jelölnek meg, tételt nem neveznek meg, előadáson se biztos, hogy elmondják, és vannak, akik meg is teszik. Mielőtt azzal jönnétek, hogy túlzok, biztos nem így van, lehet lejönni Szegedre és megkérdezni a hallgatókat (harmadévtől), van-e ilyen.
2017. nov. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%
Mert az egyetemeken senkit nem érdekelnek a (magyar) hallgatók. A külföldi hallgatók legalább fizetik a tandíjat (a fizetős magyar hallgatókat meg első blikkre nem is tudják megkülönböztetni az ösztöndíjasoktól). A pénzt az egyetem projektjeiből kapják, a ranglétrán a publikációik alapján jutnak előre, a hallgató csak viszi az időt és az energiát.
2017. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

BME közleken voltam... s voltak olyan tárgyak, ahol a bukási arány 95-99% volt (műábra, ájgt, és még sokan mások), szóval a 30-50%os mutatók semmik :D :D Volt még járműs műábrán olyan, hogy keresztféléven a 350ből 5en mentek át :)


Legtöbb első féléves mérnökös tárgynál nem lett átbeszélve a kettős integrálás se, mert "de kollégák, ezt maguk középiskola 2. évében tanulták" :DDD

Amúgy röviden: mert megtehetik...

Felvesznek ugye 300-400 embert egy mérnöki szakra. Ha mind a 300-400 végezne, eléggé gyorsan telített lenne a mérnöki szakma.


+ Ugye régen BME-re felvételik voltak még pluszban, ami ma már nincs. Ez sok profnak szúrja a csőrét (valamennyire jogosan), hogy így a "szenny" is bejuthat az egyetemre, akiknek semmi keresnivalójuk nincs ott. Nem kell se matek se fizika emelt hozzá. Mikor én mentem, akkor talán 320-340 között voltak a ponthatárok, amik egy 80%os matek érettségi duplázása s mellé esetleg egy nyelvvizsga. Szóval úgy vannak vele, hogy ha már a rendszer nem szűri ki a 'nem elit'-et, akkor majd ők a két kicsi kezükkel.

++ A BME-s régimotoros tanárok GYŰLÖLIK a bolognai rendszert, azaz a bsc+msc-t, mert hogy 3,5 év alatt nem lesz jó mérnök az illető. De amíg más helyen ezt úgy oldották meg, hogy csökkentették az anyagot, vagy pl pár osztrák egyetemen úgy, hogy az addigi 5 éves képzést kettévágták, s a BSc-vel ténylegesen csak az első 3-3,5 év anyagát tanulod meg, tehát szinte 'kötelező' MSc-re menned, hogy teljes képed legyen az egészről, addig BME-n az addigi 5 éves anyagot próbálják beletuszkolni a 3,5 éves BSc képzésbe, mert "MSc-re úgy is alig akar bárki menni". Ez meg ugye nem túl szerencsés dolog


Leginkább ezért.

Ezzel semmi gond nem lenne, DE sajnos a BME már nem feltétlen adja az adott tudás legjavát, főleg nem a legmodernebb változatát BSc szinten (MSc az más, ott raj elvileg), de arra pont jó, hogy BME-n kétszer úgy húztak meg matek 1-ből, hogy vizsgára se mehettem, majd átjelentkezés után OE-n a matek1-et 99,5%, a matek2-t 99%os átlaggal teljesítettem :D

2017. nov. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!