Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mikor tudtátok teljesen...

Ti mikor tudtátok teljesen elhagyni az angol feliratot a sorozatokról, filmekről?

Figyelt kérdés

Én két éve érettségiztem ötösre.

Most elkezdtem a sorozatokat (GOT, Pretty Little Liars, Grace klinik, Castle stb.)

angol felirattal nézni kb. egy hónapja, de elképzelni sem tudom, hpgy valaha elhagyjam ezt, pedig 80 százalékát elsőre megértem, nekem nagyon nagy segítség.

Van ismerősöm aki angolul beszél a férjével, külföldön él, napi szinten beszéli, de mégis mindent felirattal néz máig.

Annak nagyon nincs értelme, hogy hú most angolul tanulok, ezért magyar felirattal nézek valamit. Az ég egyadta világon semmut nem tanul belőle.

Viszont nekem ez így nagyon bejött. Ha az alap szavakat, szakszókincs megnézem szótárban, utána folyamatosan értem. Azokat pedig, hogy hódítás, áruló egyszer kikeresed utána menni fog.


2017. nov. 13. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kezdettöl nem néztem felirattal, mert azt vettem észre, ha van felirat, akkor nem hallgatom a szöveget, hanem olvasom - és a beszédértés szempontjából semmi értelme.


Ha van valamennyi szókincsed, akkor sokkal jobb csak hallgatni a beszélt szöveget, de nem erölködni azon, hogy mindent megérts. Viszont ugyanazt a filmet feltétlen jobb többször megnézni (természetesen nem rögtön, hanem másnap vagy pár nap múlva), mert a másodszori vagy többszöri nézés után egyre többet meg fogsz belöle érteni.

Ami esetleg megéri, hogy ha egy-egy szót konkrétan meg akarsz tudni, akkor arra a kis idöre elindítani a feliratot, de nekem sokkal többet segít, ha kihallom az adott szót, beírom a szótárba és úgy keresem meg.


Az elsö idöben furcsa lehet, ha nincs felirat, de igen rövid idö alatt megszokod, hogy hallás után értsd meg a filmet - és akkor a beszéd is könnyebben fog menni. Elvégre ha valakivel beszélsz élöben, akkor sem tudod bekapcsolni hozzá a feliratot :).

2017. nov. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kb akkor, mikor C2-es szintre értem. Bár még mindig teszek feliratot, ha filmnézés közben chipset eszem, mert olyankor nem hallom a felét (magyarul se amúgy).
2017. nov. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%
Párommal mindketten angolul dolgozunk elég magas szakmai pozícióban, akadémiai és szakpolitikai döntéshozói munka, és szinte mindent felirattal nézünk, mert kényelmesebb.
2017. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

15 eve elek angol nyelvteruleten.

Sorozatokat, hireket, felirat nelkul nezek, mert nagyon konnyu megerteni a szoveget.

Hatasvadasz, special effektekkel teli mozifilmet viszont majdnem mindig felirattal, mert a zene meg a hatterzaj miatt nagyon sokszor nem tudom kivenni mit mond a szereplo.

2017. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!