Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ilyen jegyekkel...

Szerintetek ilyen jegyekkel felvennének a győri Czuczorba?

Figyelt kérdés
Jelenleg 8.-as vagyok, tehát pályaválasztás előtt állok, és lehetőleg Győrbe egy gimnáziumba szeretnék továbbmenni. Egy viszonylag erős általános iskolába járok, és a 7. évvégi fontos jegyeim ilyenek lettek: matek 4, töri 5, irodalom 5, nyelvtan 5, angol 5. Az lenne a kérdésem, hogy ilyen jegyekkel felvennének-e a Czuczorba, hogyha a félévi jegyeim kicsit gyengébbek lesznek, mint az évvégiek?
2017. nov. 18. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából elég jók a jegyeid szóval ezt nem lehet előre megállapítani egyébként.

Elég sok diák van aki gimnáziumba szeretne tanulni és csak egy osztályt fog felvenni a gimnázium.

Hát, mindenkinek csak reménykednie kell mert rangsoroláson fog múlni és hogy hányadikként jelölöd meg illetve hogy a körzetesbe van-e.

Én is 8.os vagyok.

De a szüleim azt mondják hogy menjek szakgimibe. De hát.. Ki tudja hogy szeretni fogom e az adott szakot?

Szóval nehéz döntés alatt állunk, az tény!

2017. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ez egy nagyon nagy idiótaság a magyar oktatásban, hogy a gyereknek 14 éves korára szinte el kell döntenie, hogy mit akar dolgozni ha felnő... Pl. te is ha olyan szakot választassz amit később megbánsz, nem tudsz átmenni másik iskolába és be kell fejezned azt a szakot amit nem szeretsz és csak utána tudsz újat választani :/
2017. nov. 19. 09:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát,igen!

Elég sok rossz dolog van a magyar oktatásban sajnos :(

És ha mégsem szeretem az adott szakot, akkor bizony 4 évet elveszítettem az életemből a semmiért.


És milyen már hogy naponta 7-8 óránk van? Pff...

2017. nov. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A többi tantárgyból hogy állsz? A Czuczorban a kémia, biológia és fizika jegyedet is nézik.
2017. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindegyik 4-es
2017. nov. 26. 20:48
 6/6 anonim válasza:
Egy jobb felvetelivel van eselyed boven :) 2 osztaly van, 40-40 fovel, a tobbin mulik. Sok sikert! :)
2018. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!