Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A fiam iskolaváltás után 8....

A fiam iskolaváltás után 8. osztályban 2 egészet rontott az átlagán. Kétségbe vagyok esve: hová fogják így felvenni? Mit tehetek az iskolában?

Figyelt kérdés
Másik városba költöztünk. A fiam jó képességű, 4,5 átlaggal végezte a 7. osztályt, de itt az új iskolában sorra hozza haza az egyeseket. A legkisebb segítséget sem kapja meg az új iskolában. A szeptember 9-i hétvégén költöztünk, hétfőn már egyest kapott biológiából???? Sorra írják az év eleji felmérőket a tavalyi anyagból, van, hogy még a 7-es anyagot most fejezik be, de egy könyvet, egy fénymásolatot, semmit nem kapott. Az első héten egyik reggel nem találta meg a termet, elkésett, ezért beírták igazolatlannak. Úgy érzem, az iskola szándékosan hátráltatja. Nem tudom, mit tehetek, kihez fordulhatok, sem az osztályfőnök, sem az igazgató nem hajlandó velem szóba állni. Januárban pedig itt a felvételi.
2017. nov. 21. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem kapott könyvet? Hogy lehet az? Könyv nélkül kellene tanulnia?

Ha ez így van, akkor egy osztálytárs könyvét kell elvinni a fénymásolóba, amíg ez nem rendeződik. Szeptemberben elvileg mindenki megkapja a könyvét, szóval nem tudom, ez hogy fordulhat elő.

Az igazgató mit tesz, hogy "nem akar veled szóba állni"? Lecsapja a telefont? Nem fogad az irodájában?

Szülőin, fogadón mit mondtak?

Biztos, hogy az iskola a ludas, és nem a költözés meg az új környezet viseli meg annyira a gyereket, hogy nem tud teljesíteni? Ő mit mond, mit érez?

2017. nov. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
12%

Ilyen nincs, ezt nem hiszem el.


van, hogy még a 7-es anyagot most fejezik be, de egy könyvet, egy fénymásolatot, semmit nem kapott. - miért Ő miből tanult hetedikben?! Nem voltk könyve? Ezt ne meséld be nekem, és abban meg igazuk van, hogy késésért igazolatlan jár.


De ezt sem hiszem el, hogy nem találja meg, vagy szimplán életképtelen, aki kérdezni sem tud. :D

2017. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

vannak ilyenel pedg..

am a bológia nem stámit a felvételibe

2017. nov. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mármint a hetedikes könyveket nem kapta meg. A nyolcadikosok felét meg velem vetették meg, holott ingyenes, de ez már mellékes.

Kémiából, töriből még a hetedikes anyagott tanulják. Itt Mozaikos könyvekből tanulnak, a régi suliban OFI-sok voltak.

2017. nov. 21. 09:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sulikönyvtárban nem kölcsönözhető? A könyvtárakban van a tankönyvekből és egész tanévre kiadják.

Vagy a városi könyvtárban kell megpróbálni.

Az igazolatlan óra nem fair, szerintem, mert az e-naplókban van lehetőség csak késés beírására. De mindent összevetve szerintem ezek a dolgok nem kellene, hogy befolyásolják a tanulmányi eredményét. Szerintem inkább megviselte a környezetváltozás, nem tud beilleszkedni, vagy nehezére esik, és ez sok neki.

2017. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy a költözés is nehéz volt a gyereknek, én csak azt vártam volna, hogy az iskola egy kicsit támogatja. Nem kivételezést, csak valami minimélis segítséget. Pl. én is munkahelyet váltottam, de a főnököm megkérdezte, milyen segédanyagokra van szükségem, rendeljen-e könyvet, kelle- valamilyen számítógépes program akármi. Úgy gondoom, a tanáron is sok múlik a beilleszkedéskor. Itt meg semmi. :(


A hiányzásról annyit, hogy a végzettségem középiskolai tanár, dolgoztam két évig középiskolában, és volt olyan, hoy pl. az osztályfőnök odajött hozzám, hogy az egyik kislányt egyedül neveli az anyja, korán jár dolgozni, ezért a gyerek egyedül jár iskolába, és ne írjam be hiányzónak, ha esetleg elkésik. Így is lehet. A tanárnak szerintem illik tudni, hogy lógós gyerekről van szó vagy valami közbejön.


Az osztályfőnökkel próbáltam párszor beszélni, de ő úgy tesz, mintha minden rendben lenne: "egész jó jegyei vannak" (csupa egyes), "az osztályban befogadták" (nincs egy barátja sem), "nem baj, ha egyes lett a dolgozat, ez az anyag nincs benne a könyvben, de majd lefénymásol egy jó dolgozatot, hogy abból fel tudjunk készülni" (aztán persze nem fénymásolja le) stb. Semmit nem sikerült vele megbeszélni, mert hárít. Emailben jeleztem az igazgatónak, hogy mik a problémák, és mindjárt itt a félév, de csak annyit írt vissza, hogy ne várjak tőle választ.

2017. nov. 21. 09:41
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
akkor keress másik iskolát.. Nem is értem azt az 1 évet miért nem fejezhette be a régiben már.
2017. nov. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Sajnos olyan messzire költöztünk, hogy a régibe már nem járhatott. Pedig az egy jó iskola volt. :(


Ezzel a könyvtárral már elkéstem, mert most már elkezdik a nyolcadikos anyagot. De tudom, hogy törvény szerint az iskola köteles biztosítani a tankönyveket az 1-9. évfolyamon (a régi évfolyamok ingyen tankönyveit visszavették, az mind megvan nekik a könyvtárban). Szóval jogilag is mulasztottak, mégsem tesznek semmit, teljesen elzárkóznak.

Matekból kettesre áll, az egyik legrosszabb átlaggal, de a próbafelvételi meg neki lett a legjobb az osztályban...

2017. nov. 21. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:
19%

De figyelj már... értem a panaszod az iskolával kapcsolatban, de ezek eszedbe se jutottak? Tanáruda, könyvesbolt, net, könyvtár? A tankönyvet biztosítja a suli, de ő nyolcadikos, így a nyolcadikos könyvekre számíthatott eleve, hetedikesre nem, így kb év elején ki kellett derülnie, hogy azokkal baj lesz.

Az ofő szerintem nem ismeri a gyereked, új, 2 hónap telt el és talán nincs velük sokat, nem tapasztalja meg a helyzetet. Az igazgatónak igaza van, mert nem az ő dolga az ilyesmi.

A tanárt, aki elmulasztott fénymásolni, emlékeztettétek? Legalább a gyerek szólt neki, hogy XY néni, tessék szíves lenni fénymásolni neked egy dolgozatot?

Ne haragudj, de itt sok mindenért mintha ti lennétek a hibásak, nem az iskola. A késés probléma tényleg gerinc kérdése, a többi viszont olyasmi, amivel nem kellett volna mindenképp megvárni november 21-ét.

2017. nov. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem, nem jutott eszembe beszerezni a hetedikes könyveket. Év elején megkaptam egy hosszú listát, hogy milyen NYOLCADIKOS könyveket vegyek meg ebben és ebben a könyvesboltban (eleve az iskola kötelessége lett volna beszerezni, mivel ingyenes nyolcadikban a tankönyv). Kezdjük azzal, hogy a régi iskolába akartak visszaküldeni, hogy onnan kérjük el még a nyolcadikos könyveket is. :o Onnan szépen szólva elhajtottak, hogy dehogyis, az új iskolának kell beszereznie. Még a nyolcadikost sem szerezték be. Na, ezek után a könyvesboltokba rohangáltam. Amúgy a tanár tudja, hogy miből kell tanulni. Ha a hetedikes könyv is kell még, akkor hozzon az iskolai könyvtárból. Ha nem teszi ezt meg, akkor pedig írják fel a könyv címét, hogy vegyem meg.

A fénymásolatot telefonon megbeszéltük, a tanár megígérte, pontosabban ő maga ajánlotta fel (mert ígérni meg dicsérni azt tud, csak sajnos nem az igazat mondja), még egyszer nem kértük, ez tény. De nyilván ebben is mi vagyunk a hibásak.

Azt is magától mondta még év elején, hogy szól a többi tanárnak, hogy a gyerek most költözik, figyeljenek rá oda. Ebben a hitben voltam. Most volt november elején fogadóóra, kiderült, hogy egy tanár sem tud róla.

Azért novemberben kaptam észbe, mert most volt fogadóóra, és most derült ki, hogy amiket az osztályfőnök mondott, abból egy szó sem volt igaz: sem a fénymásolás, sem, hogy beszélt a többi tanárról, sőt, azt sem tudta, milyen jegyei vannak a fiamnak vagy hogy érzi ott magát, abszolút nem volt képben. Nekem ez furcsa. Én év elején bíztam abban, hogy a tanárok teszik a dolgukat, nem gépeket tanítanak, hanem embereket, és salá sejtik, hogy mivel jár egy költözés 250 km-re, új iskolába beilleszkedni stb.

És igen, az igazgatónak ehhez köze van. Ha problémám van, egyáltalán kihez fordulhatok?

2017. nov. 21. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!