Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Önköltséges képzésre ugyanazok...

Önköltséges képzésre ugyanazok az érettségi követelmények vonatkoznak?

Figyelt kérdés
Pl.: Állatorvostudományi Egyetemen az állatorvosi képzésen az érettségi követelmény emelt biológia és kémia. Nekem is teljesítenem kell ezeket a feltételeket?

2017. nov. 22. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen teljesíteni. Általában a fizetősökön alacsonyabb a pontszám, mint az állami szakokon, ennyi a különbség a felvételit illetően.
2017. nov. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első! Köszönöm, ez gyors volt! Már 5 éve, hogy érettségiztem, készülök kezdeni valamit magammal! Köszi! :)
2017. nov. 22. 23:48
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

A felvételi követelmény ugyanaz, sőt... az egyetemen sem tesznek semmilyen különbséget köztetek(államis-önköltséges).

Szóval hiába fizeted a tandíjat, ha megbuksz valamiből ugyanúgy kredit büntit kell fizetned. Bár ez lehet egyetem függő. (Debrecenben ez a módi)

2017. nov. 23. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Most fejből csak az utolsó két évre emlékszem, de az állatorvosin mindkétszer MAGASABB volt az önköltséges ponthatár.
2017. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 23. 14:45
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Néhány szak esetében azért nagyobb az önköltséges ponthatára, mivel az állam nem akarja azt, hogy a képzés után lelépj külföldre 10x annyi fizetésért, azonnali munkakezdéssel. (Önköltségesnek nem kell aláírnia semmilyen szerződést, nem is kell visszafizetnie semmit sem ledolgoznia min. x évet itthon)

Ilyenek az orvosi szakok.

2017. nov. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6! Köszi! Nem tudtam, hogy kötelezhetik a tanulókat X éves munkára itthon, miután elvégezték orvosi tanulmányaikat. 2 év után jöttem haza Londonból, cukrászként dolgoztam. Szeretem az országom esztétikai részét és a kapcsolatok is ide kötnek, de egy diplomával lehet újra nekivágnék valamerre, ha lennék annyira bátor mint akkor amikor leléptem! :)
2017. nov. 24. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!