Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezzel a végzettséggel mennyit...

Ezzel a végzettséggel mennyit érnék, ha nincs technikusim?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem le egy pesti iskolában, én már új rendszerben érettségiztem, kötelező volt a szakmai érettségi is és kaptam egy szakmát is mellé, benne van a bizonyítványomban, hogy villamos-berendezés összeszerelő és üzemeltető munkakör betöltésére képesít. Na most utána olvastam és elektro műszerésszel megegyező szakma. Ezzel van esélyem mondjuk egy szervizesnél vagy egy gyárban karbantartó és gépbeállítónak elhelyezkedni? Vagy oda nagyon kérik a technikusit? Ezt a kérdést azért tettem fel, mert a technikusi rendszer is megújúlt. Sokkal nehezebb lett, mint jó pár éve, nehezítették a vizsgákat és szinte minden nap több oldalas dolgozatokra kell készülni, amit a tavalyi technikusiaknak 2 éven át tanítanak, nekünk azt 1 évbe belesűrítik és annyit kell tanulni, hogy időm nem marad semmire, tavaly nem tanultam annyit, mint az utóbbia 3 hónapban, pedig mellette ott volt az érettségi is... Tehát a kérdésem, hogy mennyire számít a technikusi elhelyezkedés szempontjábol? Ezt inkább olyan emberektől kérdezem, akik hasonló helyen dolgoznak, mint amiket leírtam. Előre is köszönöm a válaszokat.

20/f



2017. nov. 23. 09:02
 1/1 anonim ***** válasza:
A szakgimnáziumi érettségivel adott szakképesítések nagyon lájtosak, a helyedben szereznék egy igazi, OKJ-s szakképesítést. De próbálkozni lehet. Nézegesd az álláshirdetéseket, érdeklődj, elég-e nekik az, amivel jelenleg rendelkezel.
2017. nov. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!