Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van joga a tanárnak olyan...

Van joga a tanárnak olyan anyagból iratnia büntetésként, amit még nem tanított meg?

Figyelt kérdés

Matek órán az osztály rosszul viselkedett, azonban a tanárunk nem szólt ránk. Az óra végén viszont kijelentette, hogy mivel rendetlenek voltunk következő órán (másnap) irat velünk egy dolgozatot, x anyagtól.

Na mindezzel nem is lett volna probléma, felkészültem a dolgozatra, minden feladatot újra megoldottam, mivel nekem kicsivel több gyakorlás szükséges a többieknél, hogy jó jegyet kapjak.

Másnap meg is történt a bizonyos dolgozatírás, viszont mindenféle ismeretlen feladattipusokat kaptunk meg feladatként. Idézem: "ezt akartam múlt órán átvenni, viszont már nem volt rá idő".

Természetesen borzsasztóan sikerült a dolgozatom, mint mindneki másé és a 4 egészes átlagom, amit sok-sok tanulással sikerült összekaparnom, lement 3 egészre.

Miközben a dolgozatot írtuk fütyörészett órán, nevetgélt, mint aki jól végezte dolgát.


Tudok tenni valamit azért, hogy ez a jegy mégse kerüljön be a naplóba? Vagy tényleg jogosan iratott meg egy olyan anyagból, amihez még csak közöm sem volt?

9. osztályról van szó.



2017. nov. 24. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Igen, van joga.

És képzeld, egyetemen ez majd mindennapos lesz :)))

2017. nov. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az az igazságtalan benne, hogy az egész osztály szívott pár olyan miatt, aki nem tud viselkedni órán. Remélhetőleg ez nekik jó lecke volt. Viszont most már nagyon nincs mit tenni...esetleg kérdezd meg a tanárt, hogy nem lehetne-e azt, hogy csak a rendetlenkedők kapják meg a rossz jegyet? Tanárként én így csinálnám, nem szúrnék ki a többiekkel is.
2017. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
#1 nekrm ez a 4. félévem egyetemen és lekopogom, de soha nem volt még szemétkedő tanárom, épp ellenkezőleg, azt kérik számon, amiről szó volt. Szóval nem mindenhol megy ez.
2017. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Látszólag olyan anyagrészbòl íratott a tanár amit nem vettetek. Ha például most kilencedikben az egyenleteknél tartottok és a tanár szöveges egyenletekből írat a nyolcadikos könyvből akkor nem jogos a felháborodásod.

Nálunk a végzősökkel íratott a tanár egy dolgozatot. Fel voltak háborodva hogy milyen nehéz és nem volt rá idő. Aztán kiderült hogy a tavalyi nyolcadikos felvételi volt a dolgozat.

2017. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak szerintem egy tanárnak feladata az is, hogy fegyelmet tartson, biztosítsa, hogy tudjunk tanulni. Nem az én feladatom elhallgattatni a többi 30 osztálytársamat.
2017. nov. 24. 18:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Nevezetes azonosságokat tanultunk dolgozatban pedig olyan egyenleteket kellett volna megoldani, amilyen tipusuakat még nem néztünk egyik évben sem.
2017. nov. 24. 18:10
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
“Az a dolga, hogy fegyelmet tanítson.” Igen, neki ez a módszere hozzá. Nem feltétlen a legjobb, de talán tanul belőle az osztály.
2017. nov. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Kollektív büntetni egy-két hülye ember miatt elég nagy primitívségre vall.


Nyilván egy gyerek el tudja hallgattatni az osztálytársát, neki erre van képesítése, meg lehetősége. Aki szerint az így működik, az primitív.


Nem csoda, hogy itt tart az oktatás ahol tart, ilyen degenerált, nulla tanárokkal.

2017. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
31%

Megpróbálta megtanítani, leadni az anyagot. Az, hogy ti nem vettétek magatokat észre, már ESzP. Próbálta valaki lecsendesíteni a renitenseket? Aki nem, az szakszóval bűnpártolást követett el, úgyhogy ugyanúgy nem ugrálhat.


Másrészt a tanár a leadott anyagot és alkalmazásait bármikor számon kéreheti, külön jelzés nélkül, kivéve a témazáró feladatsorokat, szóval még innen is nehezen támadható.


Az egyetlen támadási pont, hogy a büntetőfeladatok jellemzően nem csak rossz pedagógiai módszerek, hanem kontraproduktívak is. Ezt viszont sajnos nem fogjátok tudni a fentebb írtak miatt érvényesíteni.


Summa summárum: a tanár teljesen jogosan, de pedagógiailag megkérdőjelezhetően cselekedett.

2017. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!