Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szechenyi István Egyetemen mi...

Szechenyi István Egyetemen mi van a "Matek 1-2-3"-ban?

Figyelt kérdés

Villamos/gépészmérnök szakokon.

BME villamosmérnökin 4 matek van plusz egy diszkrét matematika (számítástudomány alapjai...).



2017. nov. 25. 09:16
 1/5 A jó édes ***** válasza:
100%

Matek 1.: Analízis, határértékszámítás, deriválás, integrálás

Matek 2.: Bonyolultabb integrálok, mátrixok, lin. alg.

Matek 3.: Matematikai statisztika, valószínűségszámítás


Nem tudom mi lehet BME-n a 4., de a SZE-n is van egy rakat választható matek tárgy, amiket általában szoktak szeretni a hallgatók (mondjuk már a matek 3.-at is az első 2 után), mert azok már szinte mind gyakorlati alkalmazással foglalkoznak: rengeteg szimuláció, ipari matek - hálózás, modellező algoritmusok (nem az, amit általában mecha tanszékek tartanak).

2017. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Matek 1, 2017. első félévben:


- Vektorok, geometria

- Komplex számok

- Függvénytan: elemzés (monotonitás, zérushely stb.) inverz fg., határérték, deriválás, integrálás

- Számsorozatok határértéke, korlátossága


Részletek:

[link]



ezen kívül van diszkrét matek is, de azt nem tudom kinek kötelező/választható, meg hányadik félévben.


Matek 2-3-ról jelenleg nem tudok pontos személyes információt adni.

De keresgélj az egyetem honlapján.

2017. nov. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#1: BME-n az az extra matek tárgy foglalkozik diffegyenletekkel, komplex függvénytannal és vektoranalízissel (utóbbi pl elektromágneses terek leírása esetén hasznos)
2017. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Differenciálegyenleteket nem tanítanak ott? Mert szerintem a BME VIK villamosmérnöki szak (kar) legnagyobb hibája, hogy a difegyenleteket 3. félévben oktatja, de a másodikban Jelek és rendszerekből már számonkéri. Sőt nekünk a Lagrange-mátrixos módszert "tanították", mátrixokat is csak az év közepe után kezdtük...


(BME-n:

Matek A1: halmazok, vektorok, sorozatok, deriválás, integrálás

Matek A2: (A1 folyt.), több változós fv.-ek, mátrixok, sorok

Matek A3: (A2 folyt.) sorok, függvénysorozatok/sorok, Taylor-, binomiális-, hatványsor, differenciálegyenletek, komplex függvények (Laurent sor, Residuum tétel), differenciálgeometria (div, rot,...)

Matek A4 (A2-re épül): valószínűségszámítás

Számítástudomány alapjai (1. félév): kombinatorika, gráfok, számelmélet, bonyorultságelmélet, RSA titkosítás, kongruenciák


Amire nálunk nem jutott idő az a Fourier-sorok, de volt aki felvett ilyen Haladó analízist, ott asszem lement, meg a Fourier trafó is többek között.)

2017. nov. 29. 20:50
 5/5 A jó édes ***** válasza:
Diff. egyenletek szerintem a Matek2-ben vannak, de csak érintőlegesen. Tehát a hosszas levezetésektől megkímélik a hallgatót és inkább a gyakorlati használatra koncentrálnak. A math.sze.hu-n elvileg elérsz régebbi tárgy adatlapokat.
2017. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!